LeBron James kariyerini Lakers'ta bitireceğinden umutlu

Badem

Member
INDIANAPOLİS —

Takımların son takas tarihinde müsaitliğini talep ettiği yönündeki haberlerden bu yana ilk kez konuşan LeBron James, Lakers'ta olmaktan “mutlu” olduğunu ve kariyerini organizasyonda tamamlayacağından umutlu olduğunu söyledi.

James, kariyerinin sonuyla ilgili planları sorulduğunda, “Son altı yıldır Laker'lı olduğum için mutluyum ve çok mutluyum ve umarım bu böyle devam eder” dedi. “Fakat ne kadar süreceği veya hangi üniformayla olacağına dair bir cevabım yok.

“Umarım Lakers'tır. Harika bir organizasyon, pek çok harika. Ama göreceğiz.”

Ancak James, kariyerinde “çok fazla” sezonun kalmadığını söyledi.

Rekor niteliğindeki 20. All-Star maçı öncesinde Pazar günü medyaya konuşan James, All-Star hafta sonu öncesinde rahatsız edici sol ayak bileğinden tedavi gördüğünü ve Lakers'ın Perşembe günü ABD'ye karşı oynayacağı maç öncesinde de tedaviye devam edeceğini söyledi. Golden State Warriors, San Francisco'da.

Warriors'ın, son teslim tarihinden önce James'i takas etme konusundaki ilgilerini ölçmek için Lakers'ı arayan takımlar arasında olduğu bildirildi. James'in menajeri Rich Paul'un ESPN'e James'in takas edilmeyeceğini ve anlaşma talebinde bulunmadığını söylemesiyle görüşmeler hiçbir zaman ciddi bir şekilde gerçekleşmedi.

James, “Ekibimizin olduğu yerde… doğru yönde ilerliyoruz” dedi.

James, bu yaz ABD Takımıyla Paris Olimpiyatları'nda oynama taahhüdünü yerine getirecek kadar sağlıklı olduğunu söyledi.

“Şu anki haliyle” dedi, “Takımda yer alacak ve istediğim seviyede performans sergileyecek kadar sağlıklıyım.”

James, sezonun geri kalanının sağlık açısından veya vücudundaki gerginlik açısından nasıl geçeceğini bilmediğini ancak ABD Takımının Paris'te kazanmasına yardım etmeye odaklandığını söyledi.

“Eğer kendimi ABD Takımına adamışsam ki öyleyim, o zaman zihnimi, bedenimi ve ruhumu ABD Takımı için orada olmaya, ülkemizi en büyük saygıyla temsil etmeye ve sahaya çıkıp sahaya çıkacağım. Oyna,” dedi James. “Fakat kesin olarak bildiğim bir şey var ki, bu yükü taşımak zorunda değilim. Bulunduğum üç takımdan ('04 takımı, '08 takımı ve '12 takımı) hiçbirinin yükünü taşımak zorunda kalmadım. Ben sadece elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum ve sahaya çıktığım dakikalarda sahada olabildiğim kadar iyi olmaya çalışıyorum.

“Şu anda tüm takımın nasıl görüneceğinden emin değilim, ancak tanıdığım bazı isimlere göre, takımı taşımak zorunda olduğumu hissetmek için sahaya çıkarken herhangi bir baskı hissetmeme gerek yok.”

Bu hafta sonunun başlarında James'in takım arkadaşı Anthony Davis, eğer istenirse Paris'te oynayacağını söyledi.

James'in emekli olma zamanı geldiğinde, ligde bir nevi veda turu yapabilmek için bunun son sezonu olacağını açıklayıp açıklayamayacağından emin olmadığını söyledi.

“50-50 yaşındayım, dürüst olacağım çünkü bazen yirmi yılı aşkın süredir bu yolculukta benimle olan hayranlarıma onlara bir şeyler verebilmeyi borçlu olduğumu hissediyorum. o an her şehirde durum ne olursa olsun sana çiçeklerini veriyorlar veya durum ne olursa olsun. Bu harika görünüyor,” dedi James.

“Ama diğer tarafta [it]Övgüyü kabul etme konusunda hiç bu kadar iyi olmamıştım. Bu benim için tuhaf bir duygu. Bundan hiç bahsetmedim ama bu benim için tuhaf bir duygu. Yani her şehre gitmek için, eğer durum buysa, bilmiyorum. gördüm [Michael Jordan’s]Gördüm [Kobe Bryant’s]. Bir sürü adam gördüm. Ne kadar – nasıl hissedeceğimi bilmiyorum. Bu konuda harika hissedip hissetmeyeceğimi bilmiyorum. Belki içimdeki tek çocuk, belki.”

İlk olarak, James ve Lakers'ın bu sezonu tamamlaması gerekiyor; takım, arka arkaya iki yenilgiden bu yana son yedi maçından altısını kazanarak James'in sosyal medyada kum saati emojisi yayınlamasına neden oldu.

James, “Zihnim her şeyden daha keskindir” dedi. “Oraya çıkmama ve bazen oyunu daha iyi düşünmeme ve durum ne olursa olsun, 40 veya 42 dakika boyunca sahada fiziksel olarak çalışmama gerek kalmamasına izin verildi. Yerlerimi seçebiliyordum.

“Hücumda daha agresif olmam veya daha az agresif olmam ve bunun gibi adamlara izin vermem gerektiğinde [D’Angelo Russell] Ve [Austin Reaves] takımı yönetmeye çalışıyorum ve durum ne olursa olsun topla oynayabiliyorum. AD gibi baskın bir tehdide sahip olmak ve topu ona atıp savunmanın ne yapacağını bekleyip görmek ve bununla oynamak.

“Sanırım son 10 yılla karşılaştırıldığında ilk 10 yılımdaki halimden çok daha akıllıyım.”