Yorgun LeBron ve Anthony Davis, Lakers’ın bitiş çizgisine ulaşabilecek mi?

Badem

Member
NBA şampiyonluğunu unutun. Lakers’ın play-in turnuvasında sona ermesi muhtemel durumda, playofflara ulaşabilecekler mi?

Pazar günü Utah Jazz’ı yenerek ve diğer takımlardan bolca yardım alarak Batı Konferansı’nın beşinci veya altıncı sırayı alarak playofflara doğrudan bir yol kazanabilecekleri için, Lakers’ın kabus senaryosundan kaçınma şansı var.

Bununla birlikte, önümüzdeki hafta ön eleme turnuvasında sonuç almaları daha muhtemel – son günlerde katlanarak daha korkutucu hale gelen bir olasılık.

Cuma gecesi, en iyi dört oyuncusunu dinlendiren Phoenix Suns takımına karşı 121-107’lik galibiyette LeBron James, boş oynuyormuş gibi görünüyordu.

James daha sonra, “Yarın bir gün izinli olmayı dört gözle bekliyorum,” dedi.

Anthony Davis de aynı derecede gaza gelmiş görünüyordu.

Dört günde üç maç oynadıktan sonra vücudunun nasıl hissettiği sorulduğunda Davis, “Sanki yarın tatile ihtiyacım var gibi” yanıtını verdi.

Lakers’ın retoriği, iki gün önce Clippers’a kaybettikten sonrakine benziyordu.

Devre arasında Lakers, Suns’a bir sayı gerideyken, koç Darvin Ham, oyuncularına basit bir mesaj verdi: “Güç kazanmanın bir yolunu bulmalıyım.”

Bunu başardılar, ancak maçı 30 puanla bitiren James veya Davis sayesinde değil. Galibiyet, onlara 24 sayı ile liderlik eden D’Angelo Russell’a bir övgüydü; 22 katkı sağlayan Austin Reaves; ve yedek kulübesinden 21 sayı atan Malik Beasley.

Lakers, Pazar günü Jazz’a karşı tekrar güç kazanmak zorunda kalacak. Ön eleme turnuvasında Salı veya Çarşamba günü tekrar güç kazanmak zorunda kalabilirler. Play-off’lara geçişlerini hala garantilemedilerse, o turnuvanın son maçında Cuma günü tekrar güç kazanmak zorunda kalabilirler.

Suns’a karşı oynanan maç, Lakers’ın 10 gün içindeki altıncı maçıydı. James ve Davis o zamanki kadar gözle görülür şekilde yorgunsa, Salı günü nasıl bir formda olacaklar?

James, “Bir sürü süper gücüm var,” dedi, “ama bundan üç gün sonra nasıl hissedeceğimi bilme yeteneğim yok.”

James 38 yaşında.

Davis, geçen sezon 40 ve iki sezon önce 36 oynadıktan sonra bu sezon 55 maça çıktı.

Lakers forveti Anthony Davis, Cuma günü ilk yarıda Suns pivotu Bismack Biyombo’ya içeriden gol atmaya çalışıyor.

(Mark J. Terrill / Associated Press)

Takım sezona 2-10’luk bir rekorla başladıktan sonra, son aylarda Lakers’ı tekrar sezon sonrası çekişmesine sokmak için çok çabaladılar.

Lakers, Suns’ı mağlup ettiğinde, 42. maçlarını kazanmalarının önemi, Davis’e “Bu sezonu .500’ün üzerinde bitireceğimize inanabiliyor musun? Bu sezon olan her şeyi tersine çevirdik.”

Uzatılmış sprint, oyuncuları, özellikle de James ve Davis’i yakalayacaktı.

Ham, “Yorgun olup olmadığımı biliyorum,” dedi. “Sadece nasıl olduğunu hayal edebiliyorum [the players] hissetmek.”

James, iki haftadan kısa bir süre önce sakatlıktan döndü. Oyunun şekline geri dönmeye ek olarak, son takas tarihinde alınan oyuncularla tanışması gerekiyordu.

Ham, “Uygun enerjiye, uygun dinlenmeye, bakıma sahip olduğumuzdan ve adamlarımızla ve onların fiziksel sorunlarıyla ilgilendiğimizden emin olmak için yapmamız gerekeni yapmalıyız” dedi.

Lakers Cumartesi günü antrenman yapmayacak.

James, “Bununla ilgili tek kötü şey – ama bu iyi bir şey,” dedi, “benim de hala bir baba olmam gerekiyor.”

James, iyileşme gününü oğlu Bronny’nin Portland, Ore’deki Nike Hoops Zirvesi’nde oynamasını izleyerek geçireceğini söyledi.

“Yani yorgun için dinlenme yok, biliyor musun?” James dedi.

Ham, Lakers’ın nasıl hissettiğini, potansiyel bir play-in oyununda Clippers veya Suns’a karşı sahip oldukları türden yavaş bir başlangıç yapmalarını beklemeyeceğini söyledi.

Ham, “Sadece risklerin, adamlarımızı gerçekten artıracağını düşünüyorum,” dedi. “Bu sadece insan olmanın bir parçası. Aklınız onda olacak.”

Ham, Russell ve diğer çevresel oyuncuları James ve Davis’in üzerindeki yükü azaltmaya çağırdı.

Yine de ön eleme turnuvası Lakers’ın emelleri için bir tehdit oluşturuyorsa, aynı zamanda büyük bir fırsatı da temsil ediyor.

Lakers yedinci sırayı alabilirse, Salı günü sekizinci sırayı konuk edecek. Bu maçta bir zafer, onlara 15 Nisan’a kadar başlamayacak olan play-off’lara geçiş hakkı kazandıracaktı.

Lakers, play-in maçı ile play-off açılışı arasında dört güne kadar tatil yapabilir. James ve Davis’in iyileşmek için zamanları olacaktı. Programlarının en meşakkatli kısmı geride kalmış olacak çünkü sezon sonrasında arka arkaya günlerde maç olmayacak. Bir koşu yapmak için konumlandırılacaklardı.

Ama önce oraya varmaları gerekiyor ve en iyi iki oyuncusu bitkin durumda.