Wenyen Gabriel, Lakers kazandıktan sonra LeBron’dan ‘aptal’ muamelesi görüyor

Badem

Member
MİNNEAPOLİS —

LeBron James, 7 dakika 41 saniye kala oyundan çıkarken bitkin bir Wenyen Gabriel’e doğru yürüdü ve talimatlar ve biraz daha cesaretlendirme sunarken Lakers yedek merkezinin göğsüne dokundu.

Gabriel, Cuma gecesi Target Center’da Minnesota Timberwolves’a sahip olduğu her şeyi verdi, dördüncü çeyrekte rolünü üst düzeyde oynadı ve James’in söylemek zorunda olduğu her kelimeyi dikkatle dinledi.

Gabriel geceyi dört sayı, iki ribaund ve James’ten biraz akıl alarak tamamladı.

“Evet, oynuyordum,” dedi Gabriel. “Belirli bir oyundan bahsediyorduk. KAT’ın (Karl-Anthony Towns) üçlükten kurtulmasına izin verdim ve temastan hoşlanmadığını bilmeme izin verdi ve bana bir ahmak olduğumu ve ‘fiziksel olmalısın ve bunları yapmalısın’ diyordu. ve bu yüzden burada yerdesin.’

“Ve orada beni cesaretlendiriyordu. O da ‘Aferin’ diyordu. Sen bir ahmaksın.’ En iyi yaptığım şeyi yapmam için beni bir nevi pekiştiriyor ve cesaretlendiriyordu.”

Dördüncü çeyrekte Gabriel’in sergilediği koşuşturmaca, cesaret ve kararlılık, Lakers’ın Batı Konferansı sıralamasında yedinci sıraya yükselmesini sağlayan bir galibiyette etkili oldu.

Zaman zaman Towns veya pivot Rudy Gobert’i savunmasıydı. Diğer zamanlarda, dördüncüde iki hücum ribaundu da dahil olmak üzere, arkalıklardaki çabasıydı.

Lakers forveti Wenyen Gabriel, 24 Ocak’ta Clippers’a karşı attığı golün ardından kutlama yapıyor.

(Mark J. Terrill / Associated Press)

Hatta Lakers’ın galibiyetini 12 sayıya çıkarmak için dördüncü turda bir floater ile gol attı.

James, “Wenyen bize büyük bir enerji veriyor ve Wenyen ile ilgili en iyi şey, sorumlu tutulmayı sevmesi,” dedi. “Hata yaptığında peşinden gitmeme aldırmıyor ya da harika olduğunda onu hep büyütüyorum. Tüm yıl boyunca bizim için harikaydı ve bu gece başka bir andı. Sahip olduğu dakikalarda bizim için çok büyüktü.”

Dördüncü çeyrekte maç çizgideyken, Gabriel sahadaydı. O andan korkmadı ve meydan okumadan geri adım atmadı.

Gabriel, “Akıllı oynamaya çalışarak kesinlikle mümkün olduğunca çok enerjiyle oynadım,” dedi. “Dışarıda bir play-off atmosferi gibiydi. Beni gerçekten heyecanlandırdı ve bu, bunun gibi oyunlarda göreceğimizi bildiğim türden bir şey ve bu büyüklükteki bir oyunda dördüncü çeyrekte iyi görmek ve oynamak ve oyunda olmak bir şeydir. bu benim güvenim için iyi.”

Gabriel dördüncü çeyreğin ilk 5:01’inde oynadı ve tek atışını yaptı.

Lakers koçu Darvin Ham, Gabriel’i kullanmaktan çekinmedi.

Ham, “Wenyen gelip bize dakikalar verebiliyor – ve sadece bir vücut veya doldurucu değil,” dedi Ham. “Aslında cam üzerinde aktif. Gerçekten çok yüksek bir seviyede yakalar ve bitirir. Sahanın uçlarını değiştirme ve zeminde inip çıkma yeteneği bizim için çok büyük. Bu yüzden o harika, harika, hoş bir sürpriz oldu ve yapmaya çalıştığımız şeyin büyük bir parçası oldu.”

Jarred Vanderbilt savunmayı sağlıyor

Jarred Vanderbilt, Lakers’ın çok amaçlı defans oyuncusu.

Oyuna 7 fitlik güçlü bir forvet / pivot olan Towns’ı koruyarak başladı ve 6-5’lik bir şutör olan Anthony Edwards’ı koruyarak zaman geçirdi.

Vanderbilt’in zevk aldığı iş rolü bu. Görev Vanderbilt için önemli değil, savunmada eziyet edecek.

Vanderbilt, “Sırf savunma havasını ayarlamak için,” dedi. “Bunu oyunun başında yaptığımızı ve amacımızın Ant için her şeyi zorlaştırmak olduğunu düşünüyorum. [Edwards] ve KAT için erken [who] bazı kolay bakışlar var. Ama bence ikinci yarıda bir bütün olarak bunu ortaya koyduk ve oyun planına kilitlenmiştik. Yine de bazı şutlar attılar ama biz her şutu zorladık.

“Benim için bireysel olarak, adamım, sadece bu adamları ritimden çıkarmaya çalışın. Benim için etki yaratmanın en iyi yollarından birinin en iyi oyuncularını oyundan çıkarmak olduğunu düşünüyorum ve bence bunu yaptığımızda ve diğer adamlara izin verdiğimizde [the chance] Bizi yenmek için iyi sonuçlar alıyoruz.”