'Rahatlamak': Bronny James, Lakers'taki ilk maçında hem isabetli hem isabetsiz

Badem

Member
SAN FRANCİSCO –

Bronny James, saha içinde ve dışında yeni bir deneyim yaşıyor: NBA seviyesinde oynarken aynı zamanda ilgi odağı olmak.

Lakers formasıyla çıktığı ilk maç sonu basın toplantısında, her zamanki gibi mütevazı bir tavır sergileyen James, henüz spot ışıklarına alışmaya çalışan 19 yaşındaki bir oyuncudan beklenen tavrı sergiledi.

James, elinde mikrofonla Cumartesi günü ilk maçına çıkmadan önce gerginlik yaşadığını kabul etti.

Lakers'ın Sacramento Kings'e 108-94 yenilmesinin ardından James, “Bir sonraki seviyede oynadığım her ilk maçta midemde kelebekler uçuşuyor,” dedi. “Ancak top oyuna girdiğinde ve sahada birkaç kez ilerlediğimizde, her şey ortadan kalkıyor ve ben basketbol oynuyorum.”

James, Chase Center'da kendisine gösterilen sevgiden, özellikle de sahaya her çıktığında yürekten tezahürat eden taraftar kitlesinden çok memnun kaldığını söyledi.

James, “Atmosfer beklediğimden daha fazlaydı,” dedi. “Benim için büyük bir maçtı ve Golden State'ten insanların gelip beni temsil edeceğini bilmiyordum. Bunu görmek oldukça güzeldi.”

Lakers guardı Bronny James, Cumartesi günü San Francisco'da oynanan California Classic maçının ilk yarısında Kings guardı Jordan Ford'a karşı mücadele ediyor.

(Nic Coury / Associated Press)

Maçın başlarında, James her şut attığında, kalabalık James'in ilk basketini atması beklentisiyle coşuyor ve kaçırdığı her baskette duyulabilir bir şekilde nefeslerini tutuyorlardı.

İkinci çeyrekte akrobatik bir basketle sayı yapmasıyla kalabalık coştu.

NBA draftından önce yapılan keşif raporunda James'in muhteşem enerjisi, defansı ve oyun içgüdüleri vurgulanmıştı. Bunlar, USC'de nadiren sergilediği özelliklerdi.

James, Cumartesi günü enerjisi ve savunma becerileriyle büyük ölçüde katkıda bulundu ve bir top çalma ile bitirdi. Zaman zaman hazırlıksız yakalandı ve dengesizdi, hala NBA seviyesinde ayaklarını bulmaya çalışıyordu.

Ancak James, üniversitedeyken oyuna çok daha hızlı alıştığını ve bu seviyede kendini daha rahat hissettiğini söyledi.

James, “Özellikle hücumda gerçekten yavaşladığımı hissediyorum” dedi.[After] yaptığımız antrenman haftasında, beni gelecekte olacaklara gerçekten hazırladığını hissettim. Kendimi rahat hissettim.”

James için ilk maçına çıkmadan önce planlanan plan, daha agresif olmaktı ve bu stratejiyi bu yaz da sürdürmeyi planlıyor.

“Etraflı [I need to] James, “sadece agresif ol, kendime inan ve kendim ve takım arkadaşlarım için oyunlar yapabileceğimi bil,” dedi. “Özellikle nasıl oynayacağımı bildiğime inandığım için defans tarafında oyunumu oynuyorum.”

James, oyunun çoğunu üç sayılık çizginin ötesinde, yakalama ve şut fırsatları bekleyerek geçirdi. İlk basketini attıktan sonra, şut atma ve potaya gitme konusunda daha rahat hale geldi.

Ne yazık ki, sahadan dokuz atıştan ikisini tamamlayıp üç üç sayılık denemeyi ve iki serbest atışı kaçırdığı için birçoğu düşmedi. Etkileyici bir arkadan dripling yaptı ve ardından orta mesafe şutu attı.

James, bir asiste yol açan bir çalmaya ve sonunda ikinci çeyrekte ilk basketini atmasına işaret etti; bunlar, kendisine bir ritim bulmasında ve oyunu yavaşlatmasında yardımcı olan anlardı. Ancak, performansının kendisi için koyduğu beklentileri karşılamadığını kabul etti.

James'in şimdiki hedefi filmi izleyip, hangi konularda kendini geliştirebileceğini ve neleri iyi yaptığını tespit etmek.

James, “Maçtan maça, oyunumu oynarken kendimi rahat hissetmem, buraya gelip tekrarları almamın büyük bir parçası” dedi.

Yaz ligi takımının koçluğunu yapan Dane Johnson, James'i antrenmanlarda ve maçtaki tutumu ve çabası için övdü. James iyi savunma içgüdülerinin parıltılarını gösterdi, ancak Johnson, bundan sonra tutarlılığın çok önemli olacağını söyledi.

Johnson, James'in sadece 22 dakika oynayarak yazın geri kalanında bu tempoda oynamaya devam edeceğini söyledi

Johnson, “Onu entegre etmeye ve ona olabildiğince çok tekrar yaptırmaya çalışıyoruz,” dedi. “Daha fazla deneyime ihtiyacı var, özellikle de NBA oyununu oynarken.”

Maçtan önce James sakin bir şekilde oturdu ve kulaklıklarını takıp orta mesafe ve üç sayılık atışlarına odaklandı. Layup çizgileri sırasında, babasını anımsatan iki elle smaçlar atarak zıplama yeteneğini sergiledi.

Lakers guardı Bronny James (sağda), Kings guardı Dane Goodwin'in üzerinden üç sayılık bir atış yapıyor.

Lakers guardı Bronny James, Cumartesi günü oynanan California Classic maçının ikinci yarısında Kings guardı Dane Goodwin'in üzerinden üç sayılık bir atış yapıyor.

(Nic Coury / Associated Press)

James'in sahadaki tavırları, smaçlarından hücumlarına, paslarından üç sayılık atışlardan önce topa bakmasına kadar babasının tavırlarına ürkütücü derecede benziyor.

Olimpiyatlar öncesinde Las Vegas'ta düzenlenecek ABD Milli Takımı antrenman kampına katılma sözü verdiği için katılamayan LeBron James, oğlunun ilk basketini attığı videoyu izledi.

“Hadi ama dostum, bu zor,” dedi James gülümseyerek.

Lakers'ın birinci tur draft seçimi Dalton Knecht, 26 dakikada 12 sayı, 4 asist ve 2 ribaunt üretti.

Lakers'ın yaz ligi maçları Las Vegas'a taşınmadan önce Pazar günü Golden State Warriors'a, Çarşamba günü ise Miami Heat'e karşı maç yapması planlanıyor.