Quincy Olivari'nin kendisini Lakers ülkesine tanıtmanın kazanan yolu

Badem

Member
MILWAUKEE —

Lakers çaylağı Quincy Olivari gibi birinden isteyebileceğiniz tek şey, onun hazır olması, harika bir şey yapma fırsatı karşınıza çıktığında kaçmaması, fırsattan yararlanmaya hazır bir şekilde fırsata adım atmasıdır.

Bu, Perşembe gecesi Milwaukee'de Lakers ve JJ Redick'e Bucks karşısında 107-102'lik ilk sezon öncesi galibiyetini vermek için 20-0'lık bir seriyi ateşlediği sırada gerçekleşti ve bu ilk sefer değildi. Lakers sezon öncesi üçüncü maçına çıktığında, draft edilmeyen antrenman kampı imzası, bir saniyenin bile elinden kaçmasına izin vermeyeceğini zaten anlamıştı.

Bu yüzden kısaca medya gününde internette biraz meşhur oldu.

Olivari, perşembe günü 9 dakika 24 saniyelik vardiyada 11 sayı, 5 ribaund ve 2 asistle oynadığı büyük dördüncü çeyrek öncesinde, Lakers taraftarlarının dikkatini çoktan çekmişti.

Bronny James'in ESPN ile röportajı sırasında Olivari, çekimin arka planında kendisini LeBron James'in yanında dururken buldu. Telefonunu aldı, çalışanlardan birine verdi ve NBA'in tüm zamanların en skorer ismiyle fotoğraf çektirdi; bu sırada izleyen insanlar Lakers'ın 41 numaralı formasını tam olarak kimin giydiğini merak ediyordu.

Sonuçta Olivari, Lakers'la “Gösterge 10” sözleşmesi üzerinde; standart minimum anlaşmaya dönüştürülebilecek, garantisiz bir antrenman kampı anlaşması. Bu senaryolarda en muhtemel sonuç, oyuncunun organizasyonun G-League takımında en az 60 gün kalması durumunda bonus almasıdır.

Bronny'nin arka planda LeBron ve Olivari ile röportaj yapacağı klip, “SportsCenter” X hesabında 43,8 milyondan fazla kullanıcıyla paylaşıldı.

“41 az önce LeBron'dan selfie mi istedi?” bir kullanıcı merak etti.

Olivari, James'le olan fotoğrafını Instagram sayfasında “41 numara kim?” başlığıyla paylaştı.

Arkadaşları, Xavier'de beşinci sezondan önce dört yıl Rice'ta oynayan Olivari'nin tüm şakaları görmesini sağladı; en sevdiği şakalar, onu basketbol video oyunlarında genel bir oyuncu yaratma yeteneğiyle karşılaştıran şakalardı.

“'Ah, bu benim Oynatıcım' gibi bir şey hakkında konuşmaya başladılar. … Sadece gülerek ağlıyordum” dedi. “Ve arkadaşım bana mesaj attı ve 'Onun pazarlamasından faydalanmalısın' dedi. Medya günü fotoğraflarımı henüz çekmemiştim ama LeBron'la fotoğraf çektim ve “Bunu yayınlayacağım” dedim.

“Ben de '41. numara kimdir' başlığını kullandım. Ve bu benim mantramdı.”

Lakers taraftarları artık biraz daha fazlasını biliyor.

South Bay Lakers genel menajeri Nick Mazzella, draftın ilk gecesinden sonra Olivari'yi onu işe almak için arayarak, draft edilmemiş serbest oyuncu döneminde takım için öncelikli bir oyuncuydu.

Olivari, “Beni istedikleri için oraya gitmek oldukça kolay bir karardı” dedi.

Lakers'ın kadrosu, takımın üç adet çift yönlü pozisyonu da dahil olmak üzere dolu, ancak bunlardan biri herhangi bir maaş sınırı sorununa yol açmadan serbest bırakılabilir; bu, Olivari'nin G Ligi dışındaki organizasyonda bir iş kazanması için en temiz yol.

Perşembe günü, Olivari'nin Bucks'a karşı dördüncü çeyrekteki geri dönüşünde attığı kıvılcım, Lakers bench oyuncularının ayağa kalkmasına neden oldu. Tam saha savunmasıyla top kaybı yarattı. Birden fazla üç sayılık atış yaptı ve 1,80'lik çerçevesiyle çembere saldırdı.

Redick, “Onun bulaşıcı bir ruhu ve ruhu var” dedi. “O çok konuşkan, gürültücü bir adam değil. Ama kendini iyi taşıyor. Kendini niyetle taşıyor. Çalışma ahlakı gerçekten çok yüksek. Ve sanırım insanlar buna tepki veriyor.

“Ve eğer sizi önemseyen, iyi bir takım arkadaşı olan, tüm doğru şeyleri yapan biri varsa ve o maça gelip ağzı kanlı bir şekilde tam sahaya çıkıp takım olarak bizim için tüm dinamiği değiştiriyorsa, bu durum Bir takım arkadaşı ve antrenör kadrosu olarak buna yanıt vermek kolaydır. Ben de bizim için ateş yaktığını sanıyordum.”

Olivari'nin basketbol tutkusu, sahadaki bir radyo röportajında gözyaşlarını tutamaması nedeniyle maç sonrası sahneye kadar uzandı.

Redick, “Oyunu çok ciddiye alıyor” dedi. “O, özen faktöründen bahsettiğim bir oyuncu, işini doğru şekilde yapmak için özen faktörüne sahip ve ona verdiğiniz vizyonu hayata geçirmek isteyen bir oyuncu. Onun programımıza katılması beni gerçekten heyecanlandırıyor. Ona bir teknik direktör olarak çok saygıyla bakıyoruz.”

Takım arkadaşları da öyle.

Perşembe gecesi geç saatlerde Lakers Los Angeles'a geri dönerken, Olivari internet efsanesine biraz yakıt ekleme sırası LeBron James'teydi.

James Instagram'da “Yeeeeaaaahhhh Q!!,” diye bir gönderi paylaştı. “Artık 41'in kim olduğunu biliyorlar.”