LeBron ve Savannah James, Netflix belgesinde Bronny'nin kalp krizini yeniden yaşıyor

Badem

Member
LeBron James geçen sezon kendisi için en önemli maçlardan birinde sahada değildi.

Bu bir Lakers maçı ya da bir NBA maçı değildi.

Bu, USC ile Long Beach State arasında 10 Aralık'ta oynanan karşılaşmaydı; bu maçta en büyük oğlu Bronny James, ani kalp krizi geçirdikten sonra beş aydan kısa bir süre sonra Truva atlarıyla üniversitedeki ilk maçına çıktı.

LeBron James, Netflix belgesel dizisi “Starting 5” ile ilgili bir röportaj sırasında, “Koştuğu her dakika, zıpladığı her dakika göğsüne bir darbe aldı – kesinlikle çok fazla sinir vardı” dedi. “Benim için tüm oyundaki en iyi oyun, oyunun bittiği ve kendi başına, kendi gücüyle çekip gittiği zamandır.”

LeBron ve Bronny James, Los Angeles'ın Haziran ayında Bronny'yi 55. sıradan draft etmesinden sonra artık Lakers'ın takım arkadaşları oldular.

Bir yıldan kısa bir süre önce, 25 Temmuz'daki Truva atları antrenmanı sırasında Bronny James, Galen Center'ın zeminine çöktü. Aile daha sonra ani kalp durmasının olası nedeninin “anatomik ve işlevsel açıdan önemli bir doğuştan kalp kusuru” olarak tanımlandığını söyledi.

LeBron James belgesel dizisinde, “Yukarıdaki adama, tüm koçluk ekibine, eğitim ekibine ve o programın üyelerine sesleniyorum” dedi. “Bronny'nin şu anda hayatta olmasının, gülümsemesinin, gelişmesinin ve 19 yaşındaki bir gencin yapması gereken şeyi yapmasının nedeni onlar ve bu da onların hayalini gerçekleştirmesi.”

James olaydan sonraki dönemi “oğlumuzun kişisel olarak yaşadığı şeyleri yaşadığı zorlu birkaç ay” olarak tanımladı. Yani bu durum evimizde hepimizi etkiledi.”

Karısı ve Bronny'nin annesi Savannah James, “Başlangıç 5″te o zamanı tartışırken boğuldular.

“Zordu” dedi. “Bunu farklı şekilde değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Sanırım günün sonunda mesele sadece birbirimizi desteklememiz ve sonuçtan dolayı minnettar olmamızla ilgiliydi.”

“Starting 5”, James ve diğer NBA süperstarları Miami Heat'ten Jimmy Butler, Minnesota Timberwolves'tan Anthony Edwards, Sacramento Kings'ten Domantas Sabonis ve Boston Celtics'ten Jayson Tatum'un 2023-24 sezonlarını anlatıyor.

Bir bölümün önemli bir kısmı Bronny James'in USC ile ilk maçına odaklanıyor. Önceki gece LeBron James, Lakers'ın Indiana Pacers'ı 123-109 yenerek Las Vegas'ta NBA'in ilk sezon içi turnuva şampiyonluğunu kazanmasına yardımcı oldu. James, hemen ardından oğlunun yanında olabilmek için uçağa bindiğini söyledi.

LeBron James, “Onun çok gergin olması gerektiğini biliyorum çünkü ben de çok gergindim” dedi.

Bronny James belgesel dizisinde şunları söyledi: “Çok fazla kelebek vardı ama bu beklenen bir şey. Her maç hemen hemen aynı hissi veriyor.”

Birinci sınıf guard, Truva atlarının uzatmalarda 84-79 mağlup olduğu maçta 16 dakikada dört sayı, üç ribaund, iki asist, iki top çalma ve bir blok kaydetti; bu da James ailesi için kesinlikle büyük bir zafer gibi geldi.

Duygusal bir LeBron James, “Çocuğunuzun gelişebildiğini ve hayalini gerçekleştirebildiğini görmek bir şeydir” dedi. “Ama çocuğunuzun zorluklardan geçtiğini ve zorlukların üstesinden gelebildiğini görmek başka bir şey. Çünkü en son basketbol sahasında canlı bir şey yaparken, sedyeyle hastaneye götürüldüğünü hayal etmelisiniz.”