LeBron ve Bronny James ne zaman tarih yazacak? Lakers söylemedi

Badem

Member
Lakers, Salı günü Minnesota'ya karşı sezonunu açıyor; bu, Batı Konferansı'nın en iyi takımlarına karşı oynanan maçlarla dolu bir programın ilki ve sıralamadaki marjların oldukça dar olacağı neredeyse kesin.

JJ Redick gibi yeni, yüksek profilli bir koç eklenince oyun zaten açılış gecesi programında yerini haklı çıkaracak kadar yerleşik dramayla dolu olacaktır.

Ancak kenardaki yeni teknik direktör için Timberwolves'a karşı olan riskler, eğer gerçekleşirse, yerini daha büyük bir hikayeye bırakacak.

Redick Pazartesi günü yaptığı açıklamada, LeBron ve Bronny James'in Timberwolves'a karşı birlikte oynayıp oynamama konusunda nihai bir kararın verilmediğini söyledi. Bu gerçekleştiğinde ikili, bir NBA maçında sahaya çıkan ilk baba-oğul ikilisi olacak.

Buna uygun olarak, Major League Baseball'da birlikte oynayan tek baba-oğul çifti Ken Griffey Sr. ve Ken Griffey Jr.'ın tarih yazılması durumunda Salı günü maça katılması bekleniyor.

Bronny James, Griffey'lerin maçta olmasıyla ilgili “Evet, çılgınlık olacak” dedi. “Bunu yalnızca iki aile yapacak, bu yüzden özellikle onların yaptıklarıyla birlikte çılgın bir deneyim olacak.”

Redick ikisiyle sezon öncesi bir kez birlikte oynadı; tüm zamanların en skorer oyuncusunun gerçeküstü dediği bir an.

James o gece şunları söyledi: “Yan yana durduk ve ona baktım ve sanki 'Bu Matrix falan mı?' gibiydi. “Gerçek gibi gelmiyordu.”

Bronny James çoğunlukla babasıyla oynamayı küçümsedi, bunun yerine NBA draftında 55. sıradan seçilmesinin ardından kadrodaki son oyunculardan biri olarak önündeki küçük resimdeki işlere odaklanmayı seçti.

Bronny James, “Sadece her gün gelip daha iyi olmaya çalışıyorum” dedi. “Benden önce buraya gelen adamlardan öğrenin. Hepsini alın ve bu deneyimin tadını çıkarın.

Beklenti, Bronny James'in gelecek ay sezon başladığında Lakers'ın G Ligi takımıyla vakit geçireceği yönünde. Bu arada, 17 sayı attığı son sezon öncesi maçında kazandığı güvenin bir sonraki fırsata da taşınabileceğini umuyor.

Bu sezon öncesi dönemden neyle gurur duyduğu sorulduğunda “Sadece oynamaya devam et” dedi. “Bazı kötü maçlar yaşadım, bazı zorlu başlangıçlar yaptım, bu yüzden oyunumu oynamaya ve sıkı oynamaya devam edeceğim. Bilirsin, çözmeye çalışıyorum.”

Salı günü Minnesota'ya karşı oynanacak maçı herkes izleyecek çünkü muhtemelen tarih yazacak. Ancak Lakers'ın çaylağı için bu oyun aynı zamanda ligde kalma hayalindeki bir başarıyı da temsil edecek; bu hayal, geçen yıl USC'deki birinci sınıftan önce yaptığı bir antrenman sırasında kalp krizi geçirmesiyle neredeyse sona ermişti.

Yine de oyuna girmek için adını andıklarında, aştığı ihtimaller ya da yazmak üzere olduğu tarih aklında olmayacaktır.

Sadece basketbol.

Bronny James, “Bütün bunları yapmaya zamanımız olacağını sanmıyorum” dedi. “Özellikle anın sıcağında check-in yaptığınızda, muhtemelen daha sonra bunu yapmak için zaman ayıracağım.”