LeBron ve Bronny James, Lakers'ın sezon açılışında NBA tarihi yazdı

Badem

Member
Kısmen plan, kısmen boş hayal, Lakers yıldızı LeBron James ve en büyük oğlu Bronny, birlikte NBA sahasını paylaşan ilk baba ve oğul oldular; bu, yaşlı James'in uzun ömürlülüğünü ve genç James'in dayanıklılığını kutlayan bir dönüm noktasıydı.

İki oyuncu, Salı gecesi Crypto.com Arena'da Minnesota'ya karşı oynanan sezon açılışında ikinci çeyreğin bitimine dört dakika kala birlikte hakem masasına yürüdüler ve baba ve oğulun oyuna girişleriyle tarih yazdılar.

Maça Major League Baseball'da aynı takımda oynayan ilk baba ve oğul Ken Griffey Sr. ve Ken Griffey Jr. katıldı. Hokey efsanesi Gordie Howe ve MLB Hall of Famer Tim Raines de çocuklarıyla takım arkadaşı olarak en yüksek profesyonel seviyelerde oynadılar.

LeBron James, 2018'de bitiş çizgisi anı olarak en büyük oğluyla oynamayı hedefleyerek bu anı harekete geçirdi. İki yıl sonra Bronny ile aynı takımda oynamanın bir “rüya” olacağını söyledi.

Bu yıl NBA draftında bu gerçek oldu.

Lakers, Bronny James'i USC'de maç başına 4,8 sayı ortalamasıyla geçirdiği ilk sezonun çok iyi olmamasına rağmen 55. sıradan seçti.

Lakers forveti LeBron James (23), Salı gecesi ikinci çeyrekte Minnesota'lı Joe Ingles'i perdelemeden önce oğlu guard Bronny James'e (9) pas veriyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Ancak James, USC kampüsündeki bir yaz antrenmanı sırasında ölüme yakın bir sınavdan dolayı 10 Aralık'a kadar Truva atları adına ilk maçına çıkamadı. James, 25 Temmuz 2023'te kalp krizi geçirdi ve bilincini kaybetti. USC atletik antrenörleri, defibrilatör de dahil olmak üzere hayat kurtarıcı önlemler kullandı. Daha sonra doğuştan kalp kusurunu düzeltmek için ameliyat olacaktı.

LeBron James Salı sabahı şöyle konuştu: “NBA sahasını şereflendirmeyi başardığında, eğer bu bu geceyse ya da durum ne olursa olsun, bu onun yaşadığı sıkıntıları anlayacağı o anlardan bir tanesi daha olacak.” dedi LeBron James Salı sabahı. “Ailemden kalp ameliyatı geçiren birkaç üyem oldu. Bazıları daha yaşlı, bazıları daha genç. Ve kendine dönmenin ne kadar zaman alacağını bilmek, onun kalp ameliyatı geçirdiği yıl üniversitenin 1. Bölümünde oynayabildiğini görmek adeta bir 'vay be' anıydı.

“Ve o anda onu buna, yapmak istediği herhangi bir şeye ulaşmaktan alıkoyacak hiçbir şeyin olmayacağını biliyordum. Ve basketbol oynamaya devam etmek istiyordu.”

Salı günü oynanan maçtan önce Nike, James'in Bronny'nin arabasını çaylaklara dayak atarak Fruity Pebbles mısır gevreği ile doldurduğu bir reklam yayınladı.

İkili, Lakers'ın altı sezon öncesi maçından birinde dört dakika birlikte oynadı ve bu an LeBron James'i hayrete düşürdü.

“Yan yana duruyorduk ve ona baktım ve sanki 'Bu Matrix falan mı?' diye düşündüm” dedi. “Gerçek gibi gelmiyordu.”

O maçın ardından, Cuma gecesi 17 sayı atana kadar sezon öncesi maçların çoğunda mücadele eden Bronny James bunu küçümsedi.

Bronny James, “Oraya yeni çıktım ve dürüst olmak gerekirse takım arkadaşımla normal bir oyun gibi hissettim” dedi.

Ancak o an yaklaşırken, özellikle de 2023'te karşılaştığı zorluklar göz önüne alındığında, Bronny James'in NBA'deki ilk maçı sıradan bir maçtan çok daha fazlasıydı.

“Evet” dedi, “çılgınca olacak.”