LeBron James, Bronny'nin yaz ligi istatistiklerinin önemli olmadığını söylüyor

Badem

Member
LAS VEGAS —

LeBron James, ABD Milli Takımı'nın Yaz Olimpiyatları öncesinde eğitim kampını düzenlediği Nevada Las Vegas Üniversitesi'ndeki antrenman tesislerinin üst balkonunda otururken, bir Olimpiyat sporcusu ve bir Lakers oyuncusu olarak soruları yanıtladı.

Merdivenlerden inerken eline Bronny James'in yaz ligindeki ilk basketinin yazılı olduğu bir telefon tutuşturulduktan sonra baba oldu.

“Hadi ama dostum, bu zor. Bu zor,” dedi James, oynat tuşuna bastıktan sonra büyük bir sırıtışla. “Rahatla.”

James'in aklı Cumartesi günü aynı anda birkaç farklı yerdeydi. Kevin Durant, Stephen Curry, Anthony Davis ve NBA'in en büyük Amerikan yıldızlarının geri kalanının yer aldığı bir kadro olan Team USA basketbolunun “The Avengers” versiyonuyla ilk antrenmanını yeni bitirmişti.

Ancak San Francisco'da James'in oğlu Bronny, Lakers formasıyla ilk profesyonel maçına California Classic'te Sacramento Kings'e karşı oynanan maçta çıktı.

James, insanların Bronny'nin bu yazki performansının uzun vadeli değerini nasıl etkileyeceği açısından bir yorum yapmaması gerektiğini söyledi. Yaz basketbolunun daha çok uyum sağlamakla ilgili olduğunu söyledi.

LeBron James, Lakers'ın sezon dışı dönemi hakkında konuşuyor (Dan Woike / Haberler)

“Sadece umuyorum ki [him to get] James, “NBA'de ayakları ıslaktı – oyunun temposu, oyunun hızı, oyunun fizikselliği,” dedi. “Ancak California Classic ve Yaz Ligi'nde yaptıkları, iyi oynaması veya iyi oynamaması önemli değil. Sadece onun büyümeye devam etmesini istiyorum. Antrenmanlar, film seansları, bireysel antrenmanları.

“California Classic ve Yaz Ligi'nden istatistiki olarak hiçbir şey alıp sezon başladığında getiremezsiniz. Önemli olan tek şey onun daha iyi olması ve günlerini biriktirmesidir.”

James, Lakers'ın oğlunu 55. sıradan draft etmesiyle ilgili konuşurken hala duygusal görünüyordu, bu an için “benim için gerçekleşen bir rüya” dedi.

“Oğlumu görmek, NBA'de tek başına olabilmek, her zaman onun hayaliydi,” dedi James. “Ve orada yan yana olmamız, dürüst olmak gerekirse çok fazla kelime kayboluyor. Bilmiyorum. Çocuk bu noktaya geri dönmek için çok çalıştı. Son bir yılda onunla çok şey oldu, bunun onun bir yıldan daha kısa bir sürede gerçekleşmesi [cardiac arrest] “Bu olay sırasında arkadaşlarımız ve ailemiz onun ismini anons ettiğinde yanlarında olmak çok gerçeküstü bir şeydi.”

James, Lakers'ın bu yaz yapacağı diğer iki büyük hamle konusunda da olumlu konuştu: JJ Redick'i yeni baş antrenör olarak işe almak ve 17. sıradan Dalton Knecht'i draft etmek.

James, “Dalton, Bronny'den sonra üniversite basketbolunda en sevdiğim oyuncuydu” dedi.

Lakers'tan henüz kayda değer bir hamle gelmezken, James organizasyonun şu ana kadar hiçbir eylemde bulunmadığını eleştirmedi.

“Benim için kişisel olarak tek düşüncem, kim olursa olsun her gün işe geri dönüp çalışmaya hazır olmaktır.” dedi.

“Bu sadece benim. Ben her zaman öyleydim. … O noktaya geldiğimde, formam giyilir, şortum aynı şekilde giyilir ve işim asla değişmez. Bu yüzden bunun olmasını dört gözle bekliyorum.”