Lakers'ın hücumu onun üzerinden geçerken Anthony Davis açılışta üstünlük sağladı

Badem

Member
Yaz boyunca Paris'te ABD'nin altın madalya kazanan Olimpiyat basketbol takımının iki arkadaşı ve takım arkadaşı, Salı gecesi o anın sıcağında gergin bir tartışma yaşadı; Lakers All-Star Anthony Davis ve Minnesota All-Star Anthony Edwards'ın kastettiği sözler drama gelişirken.

Davis, Edwards'a yeni gol atmıştı ve üçüncü çeyreğin başlarında birbirleriyle karşı karşıya geldiklerinde oyunda faul yapıldı, ikisi de geri adım atmadı.

Bu takas hakkında soru sorulduğunda Davis güldü.

Davis gülümseyerek, “Yüzüme yumruk atmak istediğinde” dedi.

Davis'e böyle mi söyledi?

Davis, “Hayır ama yine de yapmak istediği şey buydu” dedi.

Davis daha sonra ikilinin çok iyi arkadaş olduklarını ve maçtan sonra birbirlerine sarıldıklarını söyledi.

Salı gecesi asıl darbeyi Davis yaptı; oyunu Timberwolves'u devirdi ve Lakers'ı Crypto.com Arena'daki normal sezon açılışında galibiyete taşıdı.

Maç sırasında LeBron James ve Bronny James birlikte oynayan ilk baba-oğul ikilisi olarak NBA tarihine geçti, ancak asıl darbeyi indiren Davis oldu. Maçı 36 sayı, 16 ribaund, 4 asist ve 3 blokla tamamladı.

Edwards'la olan çatışma göze çarpıyordu çünkü Davis'in pek fazla saçma sapan konuştuğu bilinmiyor. Davis 13 sayı ve 5 ribauntla üçüncü çeyrekte olağanüstü bir performans sergiledi.

Lakers forveti Anthony Davis (sağda), Salı günü Crypto.com Arena'da bir hakemin Minnesota Timberwolves guardı Anthony Edwards'ın çalmasını reddetmesinin ardından tepki gösterdi.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Davis, Edwards hakkında “Hayır, o benim adamım” dedi. “Ve-biri aldım ve [it’s] sadece onun rekabetçi doğası. Nefret ediyor… Aslında mesele olimpiyatlara kadar uzanıyor. Bu konuyu konuştuk ve oynamasına izin vermediğimiz için oynamaktan en çok nefret ettiği takım olduğumuzu söyledi. Ona pas attırdık ve ben de ona bir tane vurdum ve ona bağırıyordum ve bu sadece kardeş sevgisiydi. Bu benim adamım. Birbirimize 'İkiz' diyoruz. Aynı isim. Bunun gibi şeyler. Yani ciddi bir şey değildi.”

Davis, Lakers'ın Minnesota'yı uzak tutmaya çalıştığı dördüncü çeyrekte Timberwolves'u dağıtmayı tamamladı.

Lakers'ın 19 sayılık farkı sekiz sayıya düştüğünde, dördüncü çeyreğin bitimine 7:09 kala oyuna tekrar girdi.

Davis hemen işe koyuldu ve Minnesotalı Rudy Gobert'ten bir ribaund aldı.

Davis kendisine faul yapıldıktan sonra iki serbest atıştan sadece birini kullandı, ancak bir sonraki oyunda savunmaya geçerek Donte DiVincenzo'nun üç sayılık girişimini engelledi.

Böylece Davis'in Lakers'ın sonraki 15 sayısından 11'ini attığı ve Rui Hachimura'ya güzel bir pas vererek iki sayıya daha asist yaptığı bir süreç başladı.

Davis dördüncü çeyrekte 11 sayı, 4 ribaund ve 2 blokla oynadı.

LeBron James, “O, hücumda ve savunmada bizim için ana odak noktasıdır” dedi. “Topu ona vermeye devam ettiğimizden emin olmalıyız. Sanırım koç ekibi ve JJ [Redick]Onu her zaman suçun muhatabı olabileceği konumlara yerleştirmek konusunda harika bir iş çıkarıyorlar. Ve AD işleri yoluna koyduğunda, top idarecileri olarak onu beslemeye devam etmek, onu bulmak ve AD'nin de AD'nin yaptığını yapması bizim görevimizdir.”

Redick, Lakers'ın başantrenörü olarak görevi devraldığında Davis'le hücumun merkezi olma konusunda konuşmuştu.

Bu Davis için yeni bir şeydi çünkü Lakers'taki ilk beş yılında odak noktası James'ti.

Artık Davis'ti.

Lakers'ın, ya oyun oynayabilmesi ya da hücumu yönetebilmesi için topu ona en tepeden ulaştırmaya odaklandığını söyledi. Aynı zamanda savunma baskısının odak noktası olarak görev yapması gerektiğini de belirtti.

Davis, Redick'in hücumunu yönettiği ilk gecenin ardından, “Açıkçası büyüyecek ve buna daha fazla şey katacağız” dedi. “Fakat bence bu onun benden nasıl oynamamı istediğini ve benim bir merkez olmamı ve bir anlamda hücumu nasıl yönetmemi istediğini görmek için iyi bir ilk adım.”