Lakers, sezon öncesi Warriors'a yenildiği için şut atamıyor

Badem

Member
LAS VEGAS —

Lakers'ın yeni teknik direktör JJ Redick'in yönetiminde kim olmak istediklerine karar vermesi için yedi günden fazla zamana ihtiyacı olacak.

Ancak sadece bir hafta içinde sergiler gerçek bir rekabete dönüşüyor ve sezon açılışı artık takımın gözü önünde.

Salı günü Stephen Curry ve Golden State Warriors'a karşı oynadıkları dördüncü sezon öncesi maçında Lakers, planı olan bir takım gibi görünüyordu. Ancak bunu uygulamaya pek yakın bir ekip gibi görünmüyorlardı.

Geçen sezon denemelerini sondan ikinci bitirdikten sonra daha fazla üç sayılık atış yapma konusunda kararlı olan Lakers, hepsi başlamaya hevesli görünüyordu. Ancak dört sezon öncesi maçında üçüncü kez top spor salonunun dört bir yanına dağıldı ve takım yayın gerisinden sadece 40 atışta 11'ini (%27,5) yaptı.

Warriors'a karşı, Klay Thompson Dallas'ta olsa bile şut atmanız gerekecek. Savunmada disiplinli olmanız gerekecek. Ve Salı günü, 111-98'lik bir mağlubiyetle, ikisini de yeterince yapamadılar.

Redick, “Bir şeyler uydurduğumuzda bize zarar veriyorlardı” dedi.

Ancak sadece bu değildi. Lakers, geçen hafta Bucks'a karşı kazandığı galibiyette topa Milwaukee'den daha fazla sahip olduktan sonra, Golden State ile aynı yoğunlukta kaleye vuramadı. Ve bütün gece yaptıkları gibi hücum ribaundlarından ekstra pozisyon bulduklarında genellikle ıskaladılar.

“Aldığımız şutlar beni çok cesaretlendirdi. Oldukça teşvik edildi,” dedi Redick. “Hücumumuza güvenmediğimiz ve biraz durgunlaştığımız bir dönemdi, top sıkıştı.”

Koç olarak işe alındığından beri Redick, sonuçlardan çok sürece değer veren bir bakış açısını vaaz etti ve takımının doğru türde üçlükler atması ve atması, sezon öncesi dönemde büyük bir öncelik oldu.

Anthony Davis yazdan itibaren Olimpiyat antrenörü Steve Kerr'e karşı ivmesini sürdürdü ve 14'te 10'luk bir skorla 24 sayıya ulaştı. Maça sekizde iki başlayan Dalton Knecht, dördüncüde dört şut atarak 19 sayı kaydetti. LeBron James 23 dakikada sadece altı sayı kaydetti.

Redick, bu sayıların 14'ünü dördüncü turda atan Knecht'in, Minnesota'ya karşı önümüzdeki Salı maçlar gerçekten başlasa bile hücumda agresif olacağına güvenileceğini söyledi.

“Kapatma düğmesi yok, bu harika. Demek istediğim şut atmaya ve agresif olmaya devam edecek. Onun için en önemli şey savunma açısından onu daha iyi ve hızlı hale getirmemiz gerektiği, ancak bu neredeyse her NBA çaylağı için geçerli,” dedi Redick. “…Atını çıkarabilir. Agresif olmasını istiyorum. Bazı konularda onun kafasına girmek istemiyorum. Ve bilirsiniz, 10 dakika, 15 dakika, 20, 25 dakika olsun, onun yerdeyken Dalton Knecht olmasını istiyoruz.”

Curry, Brandin Podziemski ve De'Anthony Melton'un olmadığı Warriors'ta 16 sayı kaydetti.

Bucks karşısında galibiyeti kaçıran Austin Reaves, Salı günü geri döndü ve ayak bileği ağrısından kurtulurken ilk yarıyı oynadı.

Reaves, “Kendimi iyi hissediyorum” dedi. “Oraya çıkıp oynamayı seviyorum. Bana 15 ila 18 dakika dediklerinde açıkçası 'Harika' dedim. Oraya çıktığımda 'Daha çok oynamak istiyorum' dedim. Ama siz senaryoya sadık kalın ve tüm yıl boyunca sağlıklı olmam için beni en iyi pozisyona koyacakları konusunda tıbbi personele güvenin.”

Lakers, perşembe günü Phoenix'te, sezon açılışı için kostümlü provaya yakın bir maça çıkacak ve altı maçlık programını evinden uzakta bir maçla daha tamamlayacak – bu maç Cuma günü San Francisco'da Warriors'a karşı oynanacak.