Lakers sakatlık güncellemesi: Dennis Schroder ön maça hazır

Badem

Member
Dennis Schroder, Pazartesi antrenmanından sonra şutunu geliştirirken Lakers beresiyle antrenman sahasındaydı, onu son iki maçın dışında tutan sakatlıklar geçmişte kaldı. Tüm işaretler, yedek oyun kurucunun Salı günü Crypto.com Arena’da Minnesota Timberwolves ile oynayacağı ön eleme maçına hazır olduğunu gösteriyor.

Schroder, Cuma akşamı Suns’a karşı oynadığı maçı boyun ağrısıyla ve Pazar günkü Jazz’a karşı oynadığı sezon finalini sağ Aşil ağrısıyla kaçırdı.

Lakers her iki maçı da Batı Konferansı’nda yedinci bitirmek için kazandı ve onları NBA’in sekizinci sıradaki Timberwolves’a karşı ön eleme turnuvasına hazırladı. Kazanan playofflarda yedinci sırayı alacak ve Pazar günü 2 Numaralı Memphis ile karşılaşacak.

Lakers koçu Darvin Ham, “Kendini çok daha iyi hissediyor,” dedi. “Geçen maçta onu dışarıda tutmak her şeyden daha tedbirliydi. Yani, tedavi görmesi için birkaç günü vardı. Şu anda sahada bazı şeyler yaşıyor. Ama o iyi olacak. Onu tekrar kadroda görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Olası olarak listelenen LeBron James (sağ ayak ağrısı), Anthony Davis (sağ ayak stres yaralanması) ve D’Angelo Russell’ın (sol ayak ağrısı) aksine, Schroder sakatlık raporunda listelenmedi.

Lakers, Schroder’ın önemli bir yedek olarak ve bir başlangıç olarak çağrıldığında getirdiği her şey için geri ihtiyacı var.

“Savunma yoğunluğu [was missed]Davis, antrenmandan sonra, topu 94 fitten almak, oyun kurmak, hızı, ”dedi. “Topu alıyor ve uçuyor, bu da diğer oyuncuları koşmaya, bizi de koşmaya zorluyor. Ve kesinlikle kesinlikle özlendi. Umarım hazırdır, yarın yola çıkmak için sağlıklıdır ve sonra kaldığımız yerden devam edebiliriz.

Lakers’ın üçlüsü eski takımıyla karşılaşmaya hazır

Artık Lakers olduklarına göre, Russell, Jarred Vanderbilt ve Malik Beasley Salı günü ön eleme maçında düşman olacak arkadaşlarıyla dolu eski takımları Timberwolves ile karşılaşacaklar.

Russell, Şubat ayında Timberwolves tarafından Lakers’a takaslanmıştı. Vanderbilt ve Beasley, geçen yaz Wolves tarafından Şubat ayında Lakers’a gönderilen Utah’a takas edildi.

Bu ilginç bir alt plan yapar.

“Yani, beni takas etmeleri gerçeğiyle bir ilgisi yok, ama yapmaya çalıştığımız şeye engel olmaları gerçeği, yani, benim için gerçekten önemli olan tek şey bu, dürüst olmak gerekirse. ” dedi Russell Pazar günkü maçtan sonra. “Şimdi zihinsel olarak buna hazırlanmaya çalışıyorum, çünkü açıkçası bu büyük bir maç ve önemli. Çok zaman alıyor, bu yüzden ne pahasına olursa olsun o galibiyeti almaya çalışmak.”

Lakers’ın çok yönlü çok yönlü savunucusu Vanderbilt, Timberwolves’ın yapmaktan hoşlandığı şeyler hakkında ipuçlarını paylaşmaya fazlasıyla istekli.

“Orada bulundum, bu yüzden neye ulaşmaktan hoşlandıklarını biliyorum” dedi. “Bu adamları kişisel olarak tanıyorum, eğilimlerini. Yani sadece yardım etmek bile [teammates] keşif yapmak ve oyun planlarını ve nasıl çalıştıklarını anlamaya çalışmak. Bu çok daha kolay, özellikle de yanımda bu sisteme dahil olan ve o adamlarla oynayan birkaç adam olduğu için. Bu yüzden kesinlikle bir avantaj.”

Vanderbilt, Russell ve Beasley geçen sezon Timberwolves için oynarken, Clippers’a karşı ön eleme maçına çıkmışlardı.

O zamanlar yedinci sırada yer alan Minnesota, o maçı kazandı ve ilk turda ikinci sırada yer alan Grizzlies ile oynamak için ilerledi.

Vanderbilt, ön eleme oyununun ne kadar yoğun olduğunu hatırladı.

“Süper yoğun,” dedi. “Neredeyse March Madness türü bir his gibi. Hemen hemen kazan ya da eve git. Biz böyle gördük. Açıkçası, kaybedersek başka bir fırsatımız daha vardı. Ama biz buna bir kazan ya da eve git durumu gibi davrandık. Yani, atmosfer çılgındı. Sadece süper rekabetçiydi. Herkes gerçekten kalbini çalıyordu. Bizim için, geçen yıl orada olduğumuz için, nasıl olduğunu ve ne bekleyeceğimizi biliyoruz. Hemen hemen aynı durum: evimizdeydik ve 7. sıradaydık. Kazanmaya ve Memphis oynamaya gittik. Dolayısıyla bu sene de böyle değerlendiriyoruz. Bu aynı tam kurulum gibi.

Birçok yönden, geçen yılki deneyim faydalı olacaktır.

“Ya hep ya hiç türünde bir 7. Oyun, değil mi? Tüm misketler gibi, ”dedi Russell. “Yani adamların son derece sert oynadığını görüyorsunuz. Antrenörlerin son derece sıkı koçluk yaptığını görüyorsunuz. Kazanmak için herkes işini sonuna kadar yapmaya çalışıyor çünkü bu önemli. Yani bu kadar basit. Tecrübe edinebilir misin bilmiyorum. Temelde bir playoff zihniyeti gibi.