Lakers Quincy Olivari ile çift yönlü sözleşme imzaladı, Colin Castleton'dan feragat etti

Badem

Member
Çaylak Quincy Olivari, sezon öncesi dönemini her şeyden çok istediği tek şeyle tamamladı: iş.

Lakers, Cumartesi günü Olivari ile iki yönlü bir sözleşme imzaladı ve sezon öncesi dönemin en iyi hikayelerinden birine yer açmak için pivot Colin Castleton'dan feragat etti.

Xavier'in 1.80'lik guardı Olivari, üç haftayı olaylı geçirdi. İlk olarak, canlı TV'de LeBron James'le selfie çekerken yakalandıktan sonra medya gününde alışılmadık bir internet yıldızı haline geldi. Daha sonra Olivari, Milwaukee'de geri dönüş galibiyetinde 20-0'lık bir serinin fitilini ateşledi.

Ve Cuma günü yine interneti kasıp kavurdu. İlk başlangıcındaki 22 sayılık maçın ardından Olivari, sosyal medyada geniş çapta paylaşılan bir klipte çocukluk idolü Stephen Curry ile etkileşime girdikten sonra duygusal bir oyun sonrası röportaj verdi.

“Bu çok çılgınca çünkü ondan altıncı sınıftan beri hoşlanıyordum. Öyleydi, ne diyeceğimi bile bilmiyorum dostum,” dedi gözyaşlarıyla başarısız bir şekilde savaşırken. “Çünkü bu şimdiye kadarki en sevdiğim oyuncu. Bana söylediği ilk şey 'Oyununuzun büyük bir hayranıyım' oldu. Ve doğruyu söylemek gerekirse onun büyük bir hayranıyım. Onun forması bendeydi. İki kez imzaladı. O formanın altında uyuyordum.

“Ve ben de onun gibi olmayı o kadar çok istedim ki. Yani sırf onunla tanışabilmek, bana biraz saygı duyabilmek ve arkadan konuşabilmemiz için bana bir çift ayakkabısını verdi ve imzaladı. Bu benim için dünyalara bedeldi.”

Cumartesi günü Curry, kendisi ve Olivari'nin bir fotoğrafını Instagram hesabında “Geldikleri gibi gerçek” başlığıyla paylaştı.

Olivari bu sezon öncesi 14 üçlük atışının sekizini üçlük atarak takımdaki en iyi yüzdeyi James'e kaptırdı.