Lakers guardı D’Angelo Russell, playoff açılışından önce kendinden emin

Badem

Member
Sarsılmaz gibi görünen bir şeyi sarsmak için kaçırılan sekiz şutun anılarından veya sahada onsuz takımını izlemek zorunda kalmaktan daha fazlası gerekecek.

Lakers’a dönüşünden sonraki üç maçta, D’Angelo Russell’ın bu yönden farklı olduğu açıktı; sadece yeteneklerine güvenen değil, aynı zamanda bunu sakin bir şekilde ifade etmekte son derece rahat olan bir oyuncu.

“İşleri yapma şeklimi seviyorum. Gerçekten minnettarım… Ben kendimin hayranıyım,” dedi All-Star arasının ardından. “Bunu alçakgönüllülükle söylüyorum.”

Şaka yapmıyordu.

Lakers, Russell’ın teknik direktör Darvin Ham ile yedek oyun kurucu Dennis Schroder’ı oynamayı seçtiği, ön eleme turnuvasındaki unutulabilir bir şut oyunundan, dokuza bir performanstan sonra bu kabadayılığa güvenecek.

O maçtan bu yana ilk kez konuşan Russell, Minnesota Timberwolves’a karşı sekiz asist yaptığı zorlu mücadelesinin, Lakers Pazar günü Memphis’te 2 numaraya karşı playofflara girerken yaklaşımı hakkında hiçbir şey değiştirmeyeceğini söyledi. tohumlu Boz Ayılar.

“Oyunun herhangi bir noktasında devam edebileceğimi düşünüyorum. Takım Cuma günü antrenman yaptıktan sonra Russell, “Bunu yapmak için orada olmam gerekiyor,” dedi. “Oyunda değilsem, koç farklı bir rota hissetti, bununla yaşamak zorundayım. Ama oyunun sonunda benimle gelseydi, arka arkaya 10 şut atabilirdim. Tam da bu tip bir oyuncu.

“… Dürüst olmak gerekirse kazanmamız gerekiyordu. Kazanmamız gerekiyordu. Üzerinde durup üzülmem ya da özgüvenimin düşük olması bence doğru bir yaklaşım değil. Kesinlikle gelecekte o pozisyonda olmamak için yapabileceğim her şeyi ve her şeyi yapmak istiyorum.

Russell, Lakers’a zorluklara yanıt verme yeteneğini gösterdi. Dallas Mavericks ve Houston Rockets karşısında vasat olmayan gecelerin ardından Russell, son sekiz maçında sahadan yaklaşık %54 şut çekerek sezonu kapattı ve bu süre boyunca ortalama 16.9 sayı aldı.

Lakers’ın All-Star arasından sonra Batı’nın en iyi takımlarından biri olmalarına yardımcı olan stile olabildiğince yakın oynamasıyla her şeyi olabildiğince normal tutmak en önemli öncelik olsa da, sezon sonrası tarzda değişiklikler kaçınılmaz.

Lakers, All-Star arasından sonra NBA’in en iyi 28,3 serbest atış girişiminde bulundu, bu, Memphis’in aynı süreçte yaptığından maç başına 7,5 daha fazla. Lakers da fazla faul yapmıyor; All-Star arasından sonra maç başına 16.4 ile ligin en iyisiydi. All-Star arasının ardından sadece Toronto Raptors, Grizzlies’ten daha az faul yaptı.

Lakers oyun kurucusu D'Angelo Russell, solda, üç sayılık atış yaptıktan sonra takım arkadaşı Dennis Schroder'ın elini tokatlıyor.

Lakers oyun kurucusu D’Angelo Russell, solda, Clippers’a karşı üç sayılık atış yaptıktan sonra takım arkadaşı Dennis Schroder’ın elini tokatlıyor.

(Luis Sinco / Haberler)

“Düdük çalın ya da çalınmasın, yapacak bir işimiz var. Tüm sezon boyunca takımıma mesajım buydu, ”dedi Ham. “Ayrıca diğer taraftan, mesaj aynı zamanda serbest atış çizgisini kazanmaya çalışmamaktı. Bu yüzden bence bu mesajlardaki dualite el ele uyuyor çünkü artık oyunu yapma sorumluluğu bizde. Yumuşak davranırsak veya bir kurtarma (çağrı) veya başka bir şey almaya çalışıyorsak, bu da savunmamızı etkiler çünkü geri koşarak diğer tarafa katılmak yerine şikayet ederiz.

“Hakemler, duygulanıyoruz. Bu duygusal bir oyun. Orada olup bitenler konusunda tutkuluyuz. Ama günün sonunda, sadece basketbol oynamak zorundasın. Zorla oynamak zorundasın. Ve genellikle, en sert oynayan takım genellikle olumlu bir düdük alır.”

Bu düdüklerin çoğunun sağ tarafında yer alan guard Austin Reaves, play-in maçında sadece üç serbest atış yaptı.

“Basketbolun biraz daha fiziksel bir markası olacağını düşünüyorum” dedi. “Ve tabii ki Memphis, oyun tarzlarına göre aynı zamanda süper fiziksel bir takım. Bu yüzden bence bu serinin doğası böyle olacak. Geçen geceki gibi olacak. Yani oyuna bu zihniyetle yaklaşıyorsunuz ve aslında hiçbir şey değişmiyor. Hala basketbol.”

Cuma günü hızlanmadan önce iki gün antrenman yapmadan yararlanan Lakers, araları nedeniyle Pazar günü herhangi bir fiziksel ve duygusal zorluğun üstesinden gelmek için daha donanımlı olmalıdır.

Play-in galibiyetlerinin ardından ilk tam antrenmanlarında, sadece Schroder Salı günü ayak bileğini yuvarladıktan sonra sahaya çıkmadı ve Ham bunu önlem olarak nitelendirdi.

“Geçen bir buçuk ay, iki ay, her maç çok önemliydi, bu yüzden zihinsel bir savaş gibiydi. Her maça kazanmak zorundaymış gibi saldırmak zorundaydınız,” dedi Reaves. “Ve açıkçası şimdi de aynı, ancak son birkaç gün gerçekten güzeldi.”

Lakers, Pazar günü Tennessee’de saat 14.00’te erken bir starttan önce Memphis’in saat dilimi değişikliğine alışması için Cuma günü Los Angeles’tan ayrıldı. Ham Cuma günü şaka yaparak, oyuncuyken takımlarının Pazar günü sabah 10’da şehre uçacağını, ancak artık dinlenme uzmanları ve takım doktorlarının bu kararları dikte etmeye yardımcı olduğunu söyledi.

Lakers Çarşamba günü 2. Maçı oynadığında, beş gecedir şehirde olacaklar.

“Bence harika. Sadece oraya erken varmak ve yerleşip alışmak için,” dedi Russell. “Otel odasını kendi dairem gibi hissettirmek istiyorum. mumlar. Kendi battaniyem. Bunun gibi şeyler. Bir nevi… otelimi bir ev yapmak için bir güne sahip olmak. Bu his.

“Bence bu iyi bir şey.”

Russell’ı yerden rahat ettirmek için ne gerekiyorsa buz gibi, çünkü hiçbir şeyin değişmediğine yemin ediyor.

“Ben de böyle bir oyuncu olduğumu göstermeye çalışıyorum. O gece 20 asist yapabilirdim. O gece 15 asist yapabilirdi. Atış yapmıyorsam, yine de oyunu kontrol edebilirim. Bu kadar basit, dedi Russell. “Şut atıyorsam, oyun muhtemelen bitmiştir. Yani, sadece benim o tip bir oyuncu olduğumu bilmek, koçun benimle gitmeye karar verip vermeyeceğine dair güvenimi kaybetmemek. Sadece böyle bir oyuncu olduğumu bilmek.

“Ve bilenler bilir.”

Russell kesinlikle onlardan biri.