Lakers, .500’e ulaşma şansını kaçırarak Knicks’e düştü

Badem

Member
Lakers geçen yıl 20 Ekim’den beri tam olarak bu noktada değildi, basketbol takımları en son 0,500’lük rekorunu akşama bir galibiyet uzaktaydı.

Normal sezonun ikinci maçıydı.

O zamandan beri çok şey değişti.

Clippers’a karşı bu mağlubiyette, Russell Westbrook 11 şutunun hepsini kaçırdı, Patrick Beverley yedi denemeden sadece birini yaptı ve dakika kaydeden beş yedek oyuncudan dördü artık kadroda değil.

Ancak Lakers kadrosunu değiştirdikten ve soyunma odasındaki enerji tamamen tersine döndükten sonra bile bir şey değişmedi.

Lakers hala .500’de değil.

Lakers, arka arkaya üç maç kazandıktan sonra, Pazar gecesi New York Knicks’e 112-108 yenilerek Batı Konferansı’nda altıncı sıra için berabere kalma şansını kaçırdı.

Şu anda oynanacak 14 maçla .500’ün altında iki maç var, mağlubiyet Lakers’ı (33-35) Batı’da dokuzunculuk için dört yönlü bir beraberliğe düşürdü.

Lakers koçu Darvin Ham, “Zamanımız var ama daha fazla zaman kaybedemeyiz,” dedi. “Daha fazla maç kaybedemeyiz”

Cuma günü büyük dördüncü çeyreği Toronto’yu kapatan D’Angelo Russell, Pazar gününü sıcak tuttu ve sezonun en yüksek 33 sayısı için 13 sayı 19 yaptı, ancak eski takım arkadaşı Julius Randle tarafından geride bırakıldı.

Randle, sahadan 24’te 11’de 33 ve çizgiden 11’de sekiz sayı attı ve saldırganlığı, Jalen Brunson’ın olmadığı Knicks’in (40-30) gidişatını belirledi.

Ve dördüncü çeyrekte, RJ Barrett’ın potaya gitme kararlılığı Lakers’a sorun çıkardı, 2:34 kala turnikesi Knicks’i 10 öne geçirdi.

Lakers guardı De’Angelo Russell, Pazar akşamı Crypto.com Arena’da Knicks’e karşı ilk yarıda üç sayılık atış yaptıktan sonra iki eliyle formasını çekiştiriyor.

(Luis Sinco / Haberler)

Lakers son 20 saniyede tek pozisyonlu bir oyun haline getirmek için geri geldi, ancak takım bir Knicks oyuncusuna faul yapamadı ve 14 saniyenin saati çalmasına izin verdi.

Bir diğer eski Laker oyuncusu Josh Hart, oyunu dondurmak için iki serbest atış da yaptı.

Anthony Davis sadece 17 sayı atabilse de 16 ribaund aldı.

Davis, “Korkunç oynadım,” dedi. “Şutumu bulamadım: serbest atışlar, turnikeler, her şey. Adamlar işlerini yaptılar. Bu gece işimi yapmadım.”

Maçtan sonra Ham, Lakers’ın üç maçlık galibiyet serisinin sona ermesinde kaçırılan şutların, defans camındaki zamansız hataların ve Knicks’in fizikselliğinin bir kombinasyonunun büyük faktörler olduğunu düşündüğünü söyledi.

Austin Reaves, “Bu basketbol,” dedi. “… Genel olarak, iyi rekabet ettiğimizi düşündüm. Bir şansı vardı ama yeterli değildi. Bazen yenersin bazen kaybedersin.”

LeBron James, tıbbi nedenlerle mazur gördüğü son iki maçı kaçırdıktan sonra Lakers yedek kulübesine geri döndü. Pazar günü, yaralı sağ ayağında artık koruyucu yürüyüş çizmesi yoktu.

Ham, James’in iyileşmesi hakkında “Her şey plana göre gidiyor,” dedi.

Geçen hafta James, bilinmeyen uzak bir yerden, vahşi bir hayvan dolaşırken onu takip eden paparazziler hakkında şaka yapan bir video yayınladı.

“Bunu onunla yaşadım [Kobe Bryant] ve Giannis [Antetokounmpo], bu adamların çeşitli yöntemleri var, o seviyedeyken, farklı yaralanmaları tedavi etmek için çeşitli yöntemleriniz var. Ve biraz fişten çekmesi de ona iyi geliyor. Mutlaka bağımsız olmayın, ancak yıl boyunca meydana gelen her şeye karşı zihinsel olarak biraz sakinleşin, ”dedi Ham. “… Çok oldu. Yani mesele sadece onun sağlıklı olması değil, zihinsel ve ruhsal olarak iyi bir yerde olması, bu yüzden geri döndüğünde onun en iyi halini alacağız.”

O zamana kadar, Lakers kendilerini konferansta kısa bir süre için ilk 10’da bulduktan sonra bile hala büyük bir mücadele içinde.

Sorunlar Pazar günü ortaya çıktı – kaçırılan şutlar, dengesiz kimya, tutarsız fiziksellik.

Birden fazla Lakers, bunların hiçbiri Lakers’ın bu esneme sırasında evinde oluşturduğu ivmeyi değiştirmediğini söyledi.

Reaves, “Bir takım olarak rekabet eder ve kim olduğumuza bağlı kalırsak, iyi olacağız,” dedi.