Klay Thompson'ın babası Lakers yerine Mavs'i seçtiği için hayal kırıklığına uğradı

Badem

Member
Klay Thompson Los Angeles'ta doğdu. Lise forması Orange County'deki Santa Margarita Lisesi'nin spor salonunda asılı duruyor.

Kolej basketbolu onu Washington'daki Pullman'a götürdü ve burada forması Washington State tarafından emekli edildi. NBA kariyerinin ilk 13 yılını Bay Area'da geçirdi ve burada Golden State Warriors'ın kazandığı dört şampiyonlukta büyük rol oynadı.

Bu hafta Thompson serbest oyuncu oldu. Babası Mychal Thompson — Showtime Lakers ile iki kez NBA şampiyonu olmuş ve şimdi takımın radyo yorumcusu — oğlunun sonunda eve dönmesini umuyordu.

“Bir Laker hayranı olarak büyüdü. Yaşındaki çoğu oyuncu, kendi yaşındaki çoğu çocuk gibi Kobe Bryant'ı idolleştirerek büyüdü,” dedi Mychal Salı günü Sirius XM NBA Radyosu'nun “The Starting Lineup” programında. “Bu yüzden onun sonunda eve dönmesinin mükemmel bir uyum olduğunu düşündüm, çünkü her zaman Lakers'ta oynamasından bahsediyorduk, eğer Golden State Warrior olmasaydı, başka nerede oynamak isterdi ki?”

Babası bu soruyu sorduğunda, Klay cevabını dünyaya duyurmuştu. Pazartesi günü, beş kez All-Star seçilen oyuncu Dallas Mavericks ile üç yıl ve 50 milyon dolar değerinde olduğu bildirilen bir imza ve takas anlaşmasını kabul etti.

Haberler'tan Dan Woike'a göre, Lakers'ın daha fazla yıl ve daha fazla para teklif edeceği, ancak bu alanı yaratmak için bir takas anlaşması yapması gerekeceği düşünülüyor.

Mychal Thompson ertesi gün hayal kırıklığını gizlemeye çalışmadı ve radyo sunucuları Frank Isola ve Brian Scalabrine'e “Tebriklerinizi saklayın. Şu anda çok fazla tebrik havasında hissetmiyorum.” dedi.

Thompson konuşurken öfkeli veya küskün görünmüyordu. O sadece duygularını ifade eden sadık bir Laker'dı.

“Yani, açıkçası, bu Klay'in kararı, bu onun hayatı, o yetişkin bir adam, 34 yaşında,” dedi Thompson. “Tıpkı bir zamanlar 34 yaşında olduğumuz ve babalarımızın bize tavsiyelerde bulunduğu ve bilirsin, kendi yolumuzu seçtiğimiz gibi. Ve bu sorun değil, hayatın anlamı bu.

“Ama gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Umuyordum, umuyordum, tahmin edebileceğiniz gibi, bir Laker olmasını umuyordum. Yakındı, Lakers ve Mavs arasında kaldı, ama Mavs kazandı. Ama beni bilirsiniz, kariyerini Lakers'ta bitirmesini umuyor ve dua ediyordum.”

Mychal, “Bununla yaşayacağım, kabul ediyorum ve onun kararından mutlu olmasından dolayı mutluyum, ama evet, elbette onu Lakers'a satmaya çalıştım.” diye ekledi.

Ayrıca Salı günü, Warriors yıldızı Stephen Curry, Thompson'a içten bir veda mesajının yanı sıra iki “Splash Kardeş”in yer aldığı çok sayıda fotoğrafı Instagram Hikayeleri'nde paylaştı.

Curry, “Seni özleyeceğim @klaythompson” yazdı.

“Yolculuğu birlikte bitiremesek bile, yaptığımız şey bir daha asla yapılmayacak. Seninle ve @money23green ile daha iyi bir koşu hayal edemezdim. Tüm Bay Area'yı değiştirdi. Oyunun oynanış biçimini değiştirdi. Her şeyin merkezinde Killa Klay var. Her şey için teşekkürler kardeşim. Basketbol oynamanın ve yaptığın şeyin tadını çıkar.

“Splash Bros 4 life dostum.”