JJ Redick'i koçluğa yönlendiren zihniyet ve ilk galibiyeti

Badem

Member
JJ Redick her zaman savaşmıştı.

Üniversite basketbol tarihinin en iyi ve en nefret edilen oyuncularından biri haline gelirken ACC kalabalığının kendisine yağdırdığı alaylarla mücadele etti.

Oyununun profesyonellere yansımayacağı ve sezon başındaki mücadelelerin onun kim olabileceğinin göstergesi olmayacağı fikriyle mücadele etti. Ligin en iyi rol oyuncularından biri olmak için mücadele etti ve ardından orada kalabilmek için zamana ve yaşlanan vücuda karşı mücadele etti.

Spordan emekli olduğunda kayıtsızlığa karşı mücadele etti. Bir podcast yayıncısı, girişimci ve yayıncı olarak meşguldü.

Lakers koçu JJ Redick, takımın Salı günü Crypto.com Arena'da Minnesota Timberwolves'u yenmesi sırasında sahadaki forvet LeBron James'e bakıyor.

(Eric Thayer / Associated Press)

Ancak geçen baharın başlarında Redick, kavgayı bırakma zamanının geldiğine karar verdi. Teslim olma zamanı gelmişti.

Redick, Times'a şunları söyledi: “Bir noktada, ruhunuzu dinlemeniz ve sonrasında ne olursa olsun sonuçlarından korkmamanız gerekiyor.” “Sanırım bunun için gitmelisin.”

Ve böylece Redick kararını verdi. Ruhunun sesini dinleyecekti. O sadece NBA'de koçluk yapmak istemiyordu.

Bunu yapması gerekiyordu.

Salı gecesi Lakers, Timberwolves'u 110-103 mağlup ettikten sonra Redick, oyuncularının soyunma odasında ona verdiği kutlama banyosundan dolayı saçları hala ıslak halde koridorda durdu. Hiç şüphe yoktu. Olması gereken yer burasıydı.

Ancak adil olmak gerekirse, ne olursa olsun durum böyle olurdu.

Redick, “Her günün bunu güçlendirdiğini söyleyebilirim” dedi. “Bu dürüst gerçek. Fiili çalışmanın ilk gününden şu ana kadar her gün muhteşemdi. Gerçek bu.”

Lakers'ın Salı günkü açılışından önce, şut atmaktan ziyade hassasiyet ve uygulamayla kazandıkları bir maç olan Redick, işi sonuçlardan ayırma kararlılığını bir kez daha vurguladı.

“Evet, sonuca takılıp kalmayacağım. Uzun bir sezon. Redick, oyun öncesinde “İlk günden beri süreç hakkında konuşuyoruz” dedi. “Ve bu sabah Minnesota ile rekabet edebilmek için yapmamız gerektiğini bildiğimiz, vurguladığımız şeyler vardı. Ve eğer bunları yaparsak daha iyi olabilir, öğrenebilir ve büyüyebiliriz. Hepimiz kazanmak isteriz. 82-0'a gitmek isterim. Ama temelde galibiyet ve kayıplara kendimi kaptıramıyorum. Eğer kaybedersek bu beni deli edecek. Bunu sana söyleyeceğim.

“Ancak eğer son üç günde vurguladığımız şeyleri hayata geçirebilirsek, bu takıma karşı bizim için harika bir büyüme fırsatı olacak.”

Salı günü yaptılar.

Sezon öncesi dönemde takımdaki tartışmalarda üç sayılık atışlara ağırlık verilirken, açılış gecesinde 30 atışta sadece 5 sayı atabildiler. Ancak şut tehdidi, organize kesme ve aralıklamayla birleşince Lakers'a birden fazla kolay basket attırdı.

Anthony Davis, “Oyun planı ve sahanın her iki ucundaki planları bize güveniyor” dedi. “Bize öğrettiği şeyler, sahada yapmamızı istediği şeyler konusunda ona güveniyoruz ve bunu gerçekleştirmek bizim görevimiz. Bu akşam çok iyi hazırlandığımızı düşünüyorum.”

Davis Salı günü herkesten daha fazla fayda sağladı ve dakikalar, şut denemeleri, sayılar, ribaundlar ve bloklarda Lakers'a liderlik etti.

Redick, “AD bu gece olağanüstüydü” dedi. “Oyuna doğru şekilde saldırdığını hissettim.”

Lakers forveti Anthony Davis smaç atarak 36 sayısının ikisini Minnesota Timberwolves'a attı.

Lakers forveti Anthony Davis, Salı günü Crypto.com Arena'da Minnesota Timberwolves'a karşı 36 sayısının ikisini smaçla attı.

(Gina Ferazzi/Haberler)

Yeni Lakers koçu aynı zamanda yılın en çok beklenen oyuncu değişikliğini de gerçekleştirdi ve LeBron ile Bronny James'i ikinci çeyrekte üç dakikalık kısa bir vardiya için birlikte oyuna soktu.

“Rekabet mücadelesinde, bir çıkmazdayken neden herkesin bu kadar yüksek sesle tezahürat yapmaya başladığını merak ediyordum, sonra ne olduğunu fark ettim ve 'Ah, bu harika. Bu harika'” dedi Redick. “Son birkaç dakikayı bu iki adamla birlikte oynayabilmenin oyunun hissiyatını hissettik – [Austin Reaves] yerdeydi, AD yerdeydi ve tabii ki LeBron da yerdeydi; bu Bronny için bir fırsattı.

“İyi oynadı, sezon öncesi dönemde yarıştı, sırf ona normal sezon maçında ilerleme şansı vermek için.”

Redick'in gözünde Salı günü oyuncularla ilgiliydi; Davis'in üstünlüğü, Rui Hachimura'nın gücü, Austin Reaves'in çabası ve D'Angelo Russell'ın zamanında oyun kurmasıyla ilgiliydi. Ve onun hakkında değil.

Oyun öncesi kadar söyledi.

“Sanırım önceki hayatımda hayal ettiğim her şey gitti. Artık bu benim. Ben bir koçum. Bu yüzden bu gecenin kesinlikle benimle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Bu bizim takımımızla ilgili” dedi.

Ancak salı gecesi geç saatlerde her zamanki gibi şekillendirilen saçları kurumaya başladığında Redick, kimliğinin tersine döndüğü zamanı hatırladı. Daha geçen sezon bitmeden, Lakers'ta bir kadro açılmadan, yayıncı olarak görevi tamamlanmadan önceydi. Performans koçuyla yaptığı konuşmaların hepsinin tek bir noktaya odaklandığını biliyorlar.

Redick, Times'a “Her oturumda bunun hakkında konuştuk” dedi. “O noktada, 'Şu anda yapmam gereken şey bu' dedim. Ben buyum.”

Ruhu onunla konuşuyordu. Ve Redick'in dinlemeye karar vermesine sevinmesi için Salı günü kazanması gerekmedi.

Ama kesinlikle acı da vermedi.