İlk LeBron-Victor Wembanyama karşılaşması Lakers’ın mağlubiyetiyle sonuçlandı

Badem

Member
SAN ANTONİO –

Lakers’ın sezon içi NBA turnuvasındaki pankartı, geçen hafta sonu Las Vegas’ta başardıklarının kalıcı bir hatırlatıcısı olacak.

Cuma günü San Antonio’da yaşananlara gelince, Lakers bunun daha geçici bir anma olmasını umuyor.

Lakers’ın sezon içi turnuvada harcadığı enerjinin faturası geldi, Spurs’e karşı 129-115’lik bir mağlubiyetin fiziksel ve zihinsel maliyetleri tam olarak ortaya çıktı.

Anthony Davis, dırdırcı kalça sorunları ve son zamanlarda ayak bileğinin burkulması gibi bir dizi sorun nedeniyle oynamadı. D’Angelo Russell, hastalık nedeniyle sezonun ilk maçına çıkamadı ve Lakers’ın birincil savunma oyuncusu olarak mağlup edilen Cam Reddish, sağ dizindeki ağrı nedeniyle oturamadı.

Lakers antrenörü Darvin Ham, “Her şeye rağmen sağlıklı olmamız lazım” dedi. “Önümüzde büyük bir hafta var ve yarın daha fazla güncelleme yapacağız. Çocuklar tedavi görecek ve pazar günü çalışmaya hazır olarak geri döneceklerini ve Pazartesi günü New York’ta bu büyük haftaya başlayacaklarını umuyorum.”

Özel olarak, bazı mevcut Lakers’lılar bile, Lakers’ın Şükran Günü’nden bu yana çoğunlukla bavuldan mahrum kalmasına neden olan acımasız programın bir etkisi olan yorgunlukla başa çıktıklarını itiraf etti. Lakers, Las Vegas’taki iki maç da dahil olmak üzere son 11 maçının dokuzunu deplasmanda oynadı.

Ve Pazartesi günü sezon içi turnuva şampiyonluğunu kutlayacakları Knicks’e ev sahipliği yaptıktan sonra Lakers, üç deplasman maçı daha oynayacak.

Lakers’ın yıldızı LeBron James, ilk yarıda San Antonio Spurs’ün forveti Keldon Johnson’a şut attı.

(Eric Gay / Associated Press)

Spurs karşısında 25 sayı geride kalan LeBron James, ikinci çeyrekte geri dönüş yaparak 12 sayı ve 9 asist yaparak James’in kariyeri boyunca bir çeyrekte en fazla asist yapan oyuncu oldu.

Bu esnada, Lakers’ın en önemli oyununu oynadı; Victor Wembanyama’ya karşı yüksek bir geri adım atarak kornerden attığı üç sayılık basket.

James, “Ellerini biraz aşağı indirmeye çalışıyorum çünkü kanat açıklığını biliyorum ve kendi konforu dışında şutları bloklayabildiğini biliyorum” dedi. “Yani biraz daha fazla alan yaratmaya çalıştım, biraz daha yükseğe ateş ettim ve onu devirmeyi başardım.”

Ancak Lakers gerekli enerjiyi asla sürdüremedi ve Spurs, Wembanyama’nın son dakikalarda kenarda takım arkadaşlarını kucaklaması ile 18 maçlık seri mağlubiyet serisine son verdi.

James 23 sayı, 14 asist, Austin Reaves 22, Rui Hachimura 20 ve Christian Wood 17 sayı kaydetti.

Devin Vassell Spurs’e 36 sayıyla liderlik ederken, Lakers’ın savunması Spurs’u yavaşlatmayı başaramadı ve dördüncü Çarşamba günü San Antonio’da 45 sayı kaybettikten sonra ilk yarıda 42 sayı kaybetti.

Hastalık nedeniyle oynayan Lakers’lı Reaves, Manu Ginobili benzeri bir rol oynamak için yedek kulübesine gittiğinden beri ilk kez başlangıç kadrosuna geri döndü. Spurs koçu Gregg Popovich, Reaves’in Ginobili’nin yıllar önce yaptığı gibi bu değişikliği idare etme becerisine dikkat çekti.

Popovich maçtan önce şunları söyledi: “Austin ve Manu gibi adamların söyleyebileceği tek şey onların karakterleri ile ilgili.” “Herkes buna yanaşmayacak. Dolayısıyla tüm grup için en iyinin ne olduğunu anlamak ve bu tür bir özveriye sahip olmak onların takdiridir.

“Ve eğer yedek kulübesinden çıkarsa çok daha iyi bir takım olacağımız Manu için çok açıktı, başlangıçta bundan pek hoşlanmamıştı. Muhtemelen bugüne kadar size onu tamamen sevmediğini söyleyecektir. Bir rakip olduğu için başlamak ister ki bu da tipik bir insan tepkisidir. Ama karakterinden dolayı doğru olanı yaptı.”

Reaves’in kramplarla sahadan geç ayrılmasının ardından maç sonrası tedaviye ihtiyacı vardı; bu da Lakers’ın son esneme döneminin bedelini ödediğinin bir başka hatırlatıcısıydı.

“Zor. Bu kesinlikle bir eziyet,” dedi James. “Neredeyse tüm yıl boyunca yoldaymışız gibi hissediyorum. Yani ama dediğim gibi sağlık zenginliktir. Birkaç günlüğüne eve gitmek zorlayıcı, sonra doğuya dönüp Ortabatı’ya geri dönmek… Yani bu bizim için zorlayıcı olacak. Kendimizi zihinsel ve fiziksel olarak hazırlamalıyız.

“Vücudumuza iyi bakmamız lazım. Uykumuzu almalıyız. Beslenmemizi sağlamalıyız. Nemlendirmemiz lazım. Yakıt ikmali yapmak için ne yapmamız gerekiyorsa yapmalıyız çünkü oyunlar gelmeye devam edecek.