Dwight Howard ve Jeanie Buss, 2020 Lakers'tan ayrılışıyla ilgili net konuştu

Badem

Member
Dwight Howard'ın kafası karışmıştı.

LeBron James ve Anthony Davis liderliğindeki bir takımda Howard, Lakers'ın 2020 NBA şampiyonluk sezonunda kilit rol oyuncusu olarak görülüyordu. Ancak ertesi sezon geri getirilmedi.

“Çok üzüldüm. Geri dönmek istedim,” dedi Howard, “DH12 ile Jantın Ötesinde” podcast'inin bu haftaki bölümünde. “Ve ne olduğunu bilmiyorum.”

Konuğu Lakers'ın hakim sahibi Jeanie Buss'un da Howard'ın yorumu karşısında kafası karışmıştı.

Buss ona “Philadelphia 76ers'tan teklif aldın” dedi.

Gerçekten sıcak ve şefkatli görünen bir konuşma sırasında Howard ve Buss, Howard'ın Lakers'taki üç döneminin ikincisinin (ve en başarılısının) sonuna ilişkin havayı temizlediler. Sekiz kez All-Star seçilen oyuncu, o sırada menajeri tarafından takımın kendisini serbest oyuncu olarak yeniden imzalama konusunda herhangi bir ilgisinin olmadığına inandırıldığını belirtti.

Howard'ın eski menajeri Charles Briscoe'ydu ve geçen yıl WNBA'nin Atlanta Dream'ini satın almak için sahte bir plan yaparak Howard'ı 7 milyon dolar dolandırmadaki rolü nedeniyle suçunu kabul etmişti. ABD'nin New York Güney Bölgesi Başsavcılığı'na göre Briscoe, dolandırıcılığı gerçekleştirmek için Calvin Darden Jr. ile birlikte çalıştı ve bu ayın başlarında Manhattan'daki bir federal jüri tarafından mahkum edildi.

Farklı bir davada Darden, eski NBA forveti Chandler Parsons'ı 1 milyon dolarla aldatmaktan suçlu bulunmuştu.

Howard, Buss'a şunları söyledi: “Sanırım bize çok farklı şeyler söylendi ve şimdi menajerimle yaşadığım duruma baktığımda… Yani, bilmiyorum bile.” gerçek şuydu çünkü bana sizin bana bir teklifinizin olmadığı söylendi.

Buss yanıt verdi: “Ah, hayır, bu doğru değil. Bir teklifte bulunduk. Yaptık.”

Howard cevap verdi: “Bunu hiç bilmiyordum. Bana dedi ki – aslında bir teklifiniz olduğunu söyledi, sonra da teklifi geri aldığınızı söyledi ve 'Hayır' dedi.”

Konuşmanın ilerleyen saatlerinde Howard tekrar kontrol etti.

“Yani bana bir teklifiniz mi vardı?” diye sordu.

“Evet!” Bus cevapladı.

NBA'in maaş tavanı göz önüne alındığında, bazen bir kadro oluşturmak için sözleşme tekliflerinde zamanlamayı doğru yapmanın zor olabileceğini açıkladı.

Howard, “Bir oyuncu için, eğer bir takım şöyle diyorsa, bir sözleşmemiz var ama imzalamak için beklemeniz gerekiyor ya da önce diğer oyuncularla sözleşme imzalamamız gerekiyor, bu sizin bir öncelik olmadığınız gibi görünüyor” dedi. söz konusu.

Buss yanıt verdi: “Neden böyle hissettiğinizi anlayabiliyorum ve [that’s] muhtemelen başka bir takımla sözleşme imzalamaya çalışırken, bizi alt etmek için sana ne söylerdin. Ama biz bu değiliz. Ve sen bunu biliyorsun.”

Hem Howard hem de Buss, 2020 takımı bir arada kalsaydı Lakers'ın daha fazla şampiyonluk kazanabileceği konusunda hemfikirdi. Bunun yerine Rajon Rondo da dahil olmak üzere birçok oyuncu serbest oyuncu olarak ayrılırken takım, Danny Green ve JaVale McGee gibi oyuncuları takas etti.

“Takımı bir arada tutsaydık birkaç şampiyonluk kazanacağımızı mı düşünüyorsun?” Howard, Buss'a sordu.

Buss cevap verdi: “Sanırım öyle. Bana öyle geliyor ki, bir şampiyonluğu kazandığınızda, o zaman oyunculara unvanlarını koruma şansı vermiş olursunuz. … Ama üç ya da dört adam geri dönmeyince, o zaman zaten aynı şey olmuyordu.”

Howard, 76ers'la bir yıllık sözleşme imzaladı ancak NBA'deki 18 sezonunun sonuncusu olan 2021-22 sezonunda Lakers'a geri döndü.

“Sohbet etmek çok güzel çünkü artık yanlış iletişime yer bırakmıyor. Howard, “Anlaşıyoruz” dedi. “Çünkü yıllarca bundan çok incindim. … Sanki elimizde bir şey varmış gibi görünüyordu ama sanki her iki tarafta da olması gerektiği gibi onun peşinden gitmemiştik.”

Buss daha sonra şunları ekledi: “Birlikte kalsak daha iyi olurdu. Ama bu sanki bir yanlış yönlendirme ya da yanlış anlama gibi bir şeydi.”