Dalton Knecht'in 25 sayısı Lakers'ın Rockets'a yenilmesinde yeterli olmadı

Badem

Member
LAS VEGAS —

Bronny James'in NBA Yaz Ligi'ndeki ilk atışını yapmak üzere toplandığı sırada kalabalığın sesi hızla 10'a çıktı, üçlük atıldıktan sonra hep birlikte iç çekildiler.

Ancak hayal kırıklığı doğal olarak geçmeye fırsat bulamadan hücum ribaundu ona geri döndü ve potaya doğru uçarak Thomas & Mack Center'ın neredeyse tamamen dolduğu bir sırada bir turnike ile sayı üretti.

Yaz ligi, yarının yıldızlarını bugünden görmek anlamına geliyorsa (NBA'in imza etkinliklerinden birinin arkasındaki pazarlama olabilir), James biraz değişimi temsil ediyor.

O artık bir yıldız.

2024 draftında 55. sıradan seçilen James, ünü nedeniyle yetersiz üniversite istatistiklerine rağmen etkinliğin pazarlama tabelalarında yer aldı. Ve göğsünde “Lakers” yazan, Cuma günü sahayı Reed Sheppard ile paylaşmasına rağmen, öne çıkan oyunculardan biriydi. Reed Sheppard, kendisinden 52 sıra önde seçildi.

James, Vegas'taki ilk çıkışı hakkında “Sadece atmosfer,” dedi. “Bir sürü insan gelip bizi destekliyor ve bunun gibi şeyler.”

James iyi ama kötü bir oyuncuyken (55. sıradan seçilen bir gard için beklenti bu olsa gerek), sahadaki ilk tur draft seçimleri Sheppard ve Lakers'tan Dalton Knecht oldukça popülerdi.

Sheppard, Rockets'ın 99-80 kazandığı maçta 23 sayı kaydetti ve Lakers'ın California Classic'te üç kez kaybetmesinin ardından bu yaz galibiyet alamamasını sağladı.

James ilk vardiyasında sekiz sayısının altısını attı ve sekiz sayı, beş ribaund ve iki top çalma ile bitirdi, ancak üç sayılık atışlarının sekizini de kaçırdı. Sahada 14 atıştan üçünü sayıya çevirerek üç top kaybı ve hiç asist yapmadı.

“Sadece filme gidiyorum ve her zaman yaptığım şeylere bakıyorum,” dedi James. “Odaklanmam gereken şeyler var ve bunların üzerinden geçtiğimden ve bunun gibi şeylerden emin olmalıyım. Evet, sadece her zaman defans tarafında olabildiğince sıkı oynamaya odaklanıyorum ve hücum tarafında aldığım her açık bakışı değerlendiriyorum.”

Knecht, Vegas'taki ilk maçında 25 sayı, 6 ribaund ve 4 asist üretti, ikinci yarıda performansını artırarak, draft gecesi potansiyel bir piyango seçimi olmaktan çıkıp 17. sıraya gerilemesiyle Lakers'ı heyecanlandıran şutörlüğünü sergiledi.

“Her zaman şutumdan eminim ve takım arkadaşlarımın arkamda olduğunu biliyorum. Koçluk ekibi de öyle,” dedi. “Bu yüzden ne olursa olsun, sadece uçmasına izin vereceğim.”