Çaylak Dalton Knecht, Lakers'ın neden top çaldığını düşündüğünü gösteriyor

Badem

Member
Lakers'ın çaylak guardı Dalton Knecht, Perşembe günü Phoenix'te Lakers'ın uzatma galibiyetinin son dakikalarına hakim olduktan sonra oyun topunu dolabının içinde tuttu; bu, maça hükmetmeye yabancı olmayan biri için gurur verici bir an.

Geçtiğimiz sezon Tennessee'nin SEC rakibine karşı kazandığı galibiyette 39 sayı attığı maçı hatırlayarak, bir gülümsemeyle “Bu tıpkı Auburn'e benziyordu” dedi.

Ancak farklılıklar aslında o kadar da ince değildi.

Auburn'deki maç mı? Bu, LeBron James ve Anthony Davis'in, mecazi olarak alev alan Knecht'i kenarda bırakmasıyla gelmedi. Yayında NBA'in gelmiş geçmiş en iyi şutörlerinden biri olan Reggie Miller'da bu gerçekleşmedi. Bu, Knecht'in tüm zamanların favori oyuncusu Kevin Durant'in diğer kenarda onu devam etmesi için cesaretlendirmesiyle gerçekleşmedi.

Sezon öncesi olsun ya da olmasın, Los Angeles Laker'ı olarak bu gerçekleşmedi.

Durant, Lakers'ı tekrar oyuna soktuktan sonra uzatma için sahaya çıktığında Knecht'i sahada buldu ve ona oyun topundan bile daha değerli olabilecek bir mesaj verdi.

Çaylağa “Git oyunu devral” dedi.

Gelecekteki Hall of Fame takım arkadaşları da ona aynı tavsiyeyi vermişti.

“Bron ve AD, 'Zamanı geldi' dediler. Bu yüzden görevi devralmanın tam zamanıydı,” dedi Knecht.

Bu, şüphesiz takımın antrenman kampı dışındaki rotasyonunun bir parçası olacak gibi görünen Knecht'e ilk başta yağdırılan övgüyü doğruladı.

“Reggie [Miller] Maçtan önce bundan bahsediyordum ve o şöyle dedi: 'Onun yüzde 1'lik şutörler arasında yer aldığını söylemek büyük bir övgü.' Lakers koçu JJ Redick, 'Evet, şutörler arasında yüzde 1'lik dilimde yer alıyor' dedim. “Onunla ilgili olan şey sadece zihniyet. Sezon öncesindeki yükselişte bu çok açıktı. Antrenman kampında ve şu ana kadar maçlarda hiç korkusu yok. Şu andan korkmuyor.

“Bu onun sergilediği bir gösteriydi.”

Lakers guardı Dalton Knecht, Perşembe gecesi Phoenix'te dördüncü çeyrekte yıldız takım arkadaşı Anthony Davis ile attığı üçlüğü kutluyor.

(Ross D. Franklin / Associated Press)

Dördüncü çeyreğin sonunda ve uzatmada art arda 20 sayı attığı bölüm de dahil olmak üzere 35 sayı, Lakers'ın draftta top çalmış gibi görünmesini sağlıyor. Lig yöneticileri, Knecht'in yaşı ve savunma kısıtlılıkları nedeniyle takımda 17. sıraya düştüğünü söylüyor.

Koçlar ve takım arkadaşları, Knecht'in savunmasıyla ilgili soruların, onun koçluk yeteneği ve gelişme arzusu sayesinde aşılmasının imkansız olmayacağını söylüyor.

“Topa şut atma şekli ve dinleme şekli, tıpkı sizin 'Dalton şunu yap' dediğiniz gibi, bunu yapacak. Austin Reaves, eğer yok, ve yok, ama gibi dedi. “Hayır, 'Bunu düşündüm, şunu düşündüm.' Sizin de söylediğiniz gibi, 'düşük adam olun (savunmada), dikey ilerleyin.' Yapacağı şey budur. Yani bu özelliğe sahip olmak da iyi bir şey ve söylediğim gibi topa bu şekilde şut atabilmek, bazen sahada olmamak onun için zor olacak. Belli ki, savunmada daha iyi olabilmek için her gün kıçını yırtarak çalışıyor. Sorular soruyor ve bir çaylaktan isteyebileceğiniz tek şey bu.”

Lakers bu sonbaharda Knecht'i uzun uzun inceledi. Dakikalar içinde Lakers'a liderlik ediyor ve maç başına ortalama 10 üçlük atıyor. Perşembe gününden önce sadece %27 şut atıyordu. Sezon öncesi Suns'a karşı üçlük beraberlik potansiyelini kaçırdı.

“Tam da çocukken hayalini kurduğunuz anlardır ve onun bu anları istediğini söyleyebilirsiniz. Kaçırdığı şutu atmak istiyor, sanırım Palm Springs'ti, değil mi? Bağlamak için. Reavers, “Soyunma odasında o şutun onun için ne kadar önemli olduğunu görebiliyordunuz” dedi. “Çok kızmıştı. Ona sanki kendisinden memnun olmadığı anlaşılıyordu. Ve bu sahip olunması gereken çok iyi bir özellik.”

Geçen sezon onu kolej basketbolunun büyük hikayelerinden biri haline getiren skor yeteneğini göstermeden önce Lakers ve Redick ona bağlı görünüyorlardı.

Redick, “Kendisinde zihinsel bir sertlik var” dedi. “Ve ister hücum ribaundu olsun, ister savunmadaki rekabetçilik olsun. Deniyor. Öğrenmesi ve kendini geliştirmesi gereken bazı şeyler var ama çabalıyor. Ve dürüst olmak gerekirse bazen işin yarısı budur.”

Ve Perşembe günü, bir profesyonel olarak ilk gerçek anını yaşadı; Durant, James, Davis ve diğerleri izlerken.

“Onun ikinci yarıda sahaya çıkıp böyle bir performans sergilemesini izlemek gerçekçi değildi. Öyleydi… Geçen gün neredeyse bir deliğe giriyordum. Reaves, “Son vuruşu yaptım ve o zamanki heyecanı sevdim, sanki dördüncü çeyreğin tamamı boyunca bunu yaşıyormuşum gibi” dedi. “Yani çok güzel. Her gün ne kadar çok çalıştığını görüyorsunuz. İdmandan hemen sonra şut atmak için insanları avlıyor. Yani böyle bir adama şapka çıkarıyorsun. Ve dürüst olmak gerekirse, tüm o şutların kaleye girmesini bekliyordum.”