Çatışmalardan asla korkmam: D'Angelo Russell Lakers galibiyetinde parlıyor

Badem

Member
D'Angelo Russell, bir saat önce Laker olarak en iyi basketbol maçını tamamladığı sahaya geri döndü.

Çoğunlukla boş olan Crypto.com Arena'ya bakarken sırıttı.

Lakers, LeBron James olmadan Milwaukee Bucks'ı 123-122 mağlup etmişti. Russell ona 44 sayı kazandırmak için başlama basketini attı. Lakers'ın 27 sayısının 21'ini dördüncü çeyrekte attı ve son çeyrekte bir Lakers oyuncusuyla en fazla üçüncü sayıyı elde etti.

Bu onun anıydı.

Aklında hep öyledir.

Cuma gecesi geç saatlerde gözlerini boş tribünlerin etrafında gezdirdi ve James olmadan, dolu bir bina ve ulusal TV izleyicisi olmadan hazır olduğunu söyledi.

“Sanki bütün bu insanlar benim için buradalar” dedi. “Bu benim zihniyetim.”

Russell'ın üstün özgüveni her zaman bir değer olarak görülmedi. Los Angeles'taki sezonun koşullarının bu algıyı aylar önce bozması gerekiyordu ama asla olmadı.

Hemen hemen her takas senaryosunda tartışılan, başlangıç kadrosuna girip çıkan ve ritmi kaybeden Russell, kendi sezonunu ve muhtemelen Lakers'ın sezonunu kurtardı.

“İnsanlarımla konuştuğumda neler yapabileceğimi biliyorlar. Sadece çevremle konuşuyorum. Onlarla övünüyorum,” diye konuştu Russell Cuma günü geç saatlerde sahada Haberler'a. “Bütün insanlar benim hakkımda tweet atıyor, bunun hakkında konuşuyoruz. Ve bu sadece motivasyon. Bu sadece beni besliyor.

Cuma günü Russell benzinliydi.

Anthony Davis'in sol kolu, Giannis Antetokounmpo ile çarpışmanın ardından sallanırken ve Bucks son dakikalarda öne geçerken, Russell oyunu ulaşılabilir tutmak için büyük bir üçlük attı. Ve maçın en büyük atışını yapma şansı bulduğunda bunu kendinden emin bir şekilde yaptı.

Russell, pick-and-roll'da Damian Lillard ve Brook Lopez'e saldırdı ve hızlı bir şekilde içeri girip çıkarken, oyunun son sayıları için sol eliyle çemberin içinden 13 metrelik bir vuruş yaptı.

Koç Darvin Ham, “Bu DLo dostum” dedi.

13 Ocak'ta ilk 11'e döndüğünden bu yana Russell sansasyonel bir performans sergiliyor; 22,8 sayı ve 6,4 asist ortalamaları yakalarken, maç başına sekizden fazla denemede şutlarının %45,8'ini üçlük olarak atıyor.

Lakers bu 25 maçın 16'sını kazandı.

Lakers guardı D'Angelo Russell (solda), Cuma gecesi Crypto.com Arena'da Bucks'ın pivotu Brook Lopez'in etrafından pas attı.

(Jae C. Hong / Associated Press)

Russell'ın yeteneğini göz önüne aldığımızda, ısıtıcının kendisi çılgınca değil; alışılmışın dışında tarzı, ipeksi bir şut, elit saha görüşü ve pas gibi geniş çapta saygı duyulan becerileri maskeliyor.

Ancak Russel'ın takas değerinin (ya da eksikliğinin) son takas tarihine kadar Lakers'la ilgili en büyük hikayelerden biri olduğunu düşündüğünüzde bu biraz çılgınca.

“O ve ben bir konuşma yaptık. Ayrıntılara girmeyeceğim ama o ve ben bu konu hakkında konuştuk” dedi Ham, Cuma günkü maçtan sonra. “Ve biliyorsunuz, buna talihsizlik demiyorum ama bu sadece işimizin bir gerçeği. Adı ortalıkta dolaşıyor çünkü değeri var ve bir değeri var; Diğer takımlar da bunu görüyor.”

Ancak ticari görüşmeler hakkında bilgisi olan ancak kamuya açık konuşmaya yetkili olmayan kişiler, Russell'ın son teslim tarihindeki değeri hakkında farklı bir tablo çiziyor. Takımların, değerlendiricilerin yıllardır Russell hakkında sorduğu soruların aynısını sorması nedeniyle, gelecek sezon için 18,7 milyon dolarlık oyuncu opsiyonu lig genelinde olumsuz karşılandı.

Evet yetenekli ama kazanmayı etkiler mi?

Var olmayan ticari pazar, ekiplerin yanıtlarına pek şüphe bırakmadı.

“Zanaatım ve sahadaki yeteneğim sayesinde her zaman bir şeyler yapabilecek kapasitede olduğumu hissettim. Russell, oyun sonrası basın toplantısında, “Isınmak maç boyunca durumu biraz daha heyecanlı hale getiriyor” dedi. “Tabii ki sahada neler yaşadığımı biliyorsun. Kamuoyunda aşağılanma beni bugün hepinizin göreceği gibi bir katile dönüştürmekten başka bir işe yaramadı. Ve hiçbir zaman kendime güvenim eksik olmaz. Yüzleşmekten asla korkmam. Bütün dumanı istiyorum.”

Russell, Yeni Yıl yaklaşırken üç maçlık bir yokluğun, gözlerini daha iyi kendisi olabileceği yollara açtığını söyledi.

Russell, “Daha agresif ve verimli olabileceğim alanların farkına vardım” dedi. “Ve onu gördüm ve geri döner dönmez saldırdım.”

Ayrıca saygılı olmayı bırakacağına, zamanı geldiğinde doğru şeyi yapacağına güveneceğine de söz verdi.

Lakers baş antrenörü Darvin Ham (ortada), Cuma gecesi guardlar D'Angelo Russell (solda) ve Max Christie ile konuşuyor.

Lakers başantrenörü Darvin Ham (ortada), Cuma gecesi ilk yarıda guardlar D'Angelo Russell (solda) ve Max Christie ile konuşuyor.

Austin Reaves, Haberler'a “Umursamayı bıraktığını söylemek istemiyorum ama bir bakıma bir şeyi umursamayı bıraktı” dedi. “O şeyin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.”

Mükemmel değildi ve Cuma değildi.

Russell'ın Cuma günkü üç sayılık atışlarından biri, üçüncü çeyreğin en üst noktasından hızlı bir şuttu, yani hava topu. Davis hemen ona bunun kötü bir atış olduğunu düşündüğünü söyledi. Russell'ın bu hafta elde ettiği yüksek puanlar, Denver ve Sacramento'ya karşı aldığı zorlu gecelerle de çevrelendi.

Ancak Russell kendini gösterme konusunda daha rahat hale geldikçe, Lakers da ona güvenme konusunda daha rahat hale geldi.

Davis, “DLo, DLo oluyordu” dedi. “Maçı bizim için devraldı”

Buna uygun olarak Cuma günü kendi değerini yeniden yazan tek oyuncu Russell değildi. Bu sezon Brooklyn'de takas edilip feragat edilmeden önce rolü değişen oyuncu Spencer Dinwiddie, memleketi Lakers'taki ilk başlangıcında en büyük oyununu sergiledi.

Russell'ın önde giden şutunun ardından Dinwiddie, muhteşem savunma oyunu sayesinde Lillard'ın potansiyel oyun kazandıran şutunu engelledi.

“Her şey bu. Yani, sana yalan söylemeyeceğim, tüm kariyerim boyunca yüksek hücum kullanan bir oyuncu oldum, yani çocukluğumda bile, bunun gibi şeyler, o anları topa vurmak açısından hayal etmiştim. Dinwiddie, “Vurulmuş olması, mutlaka bloke edilmesi anlamına gelmiyor” dedi. “Fakat bu da bir o kadar tatlı hissettiriyor. Bu yüzden çocukluk takımımla yeni bir role adım atmak ve galibiyet almamıza yardımcı olmak anlamında üretken olmak çok eğlenceli. Yani bu benim için gözden kaçmış bir şey değil ve bu kesinlikle hayatımın geri kalanında değer vereceğim bir şey.”

Lakers takım arkadaşları Jaxson Hayes (sağda), Spencer Dinwiddie (ortada) ve D'Angelo Russell, Bucks'a karşı kazandıkları galibiyeti kutluyorlar.

Lakers takım arkadaşları Jaxson Hayes (sağda), Spencer Dinwiddie (ortada) ve D'Angelo Russell, Cuma gecesi Crypto.com Arena'da Dinwidde'ın potansiyel galibiyet şutunu engellemesinin ardından Bucks karşısında elde ettikleri galibiyeti kutluyorlar.

Geçtiğimiz iki ay boyunca Russell bu türden birkaç an yaşadı; Lakers'a dönüşü, onu draft eden takım, kaderinde bitecekmiş gibi görünen pek çok anın ardından yükselişe geçmesi.

Russell, “Basketbol maçına katacaklarım konusunda kendime güveniyorum” dedi. “Eğer konu filmse, onu izlemekse, genç oyunculara yardım etmekse, masaya ne koyacağımı biliyorum. Bu yüzden hangi odaya girersem gireyim, kendime güveniyorum.”

Ticaret söylentileri buna engel olamadı. Oyununa yönelik eleştiriler bunu değiştiremezdi. Bu temel bir özellik.

Reaves, Haberler'a şunları söyledi: “Bu dünyada sahada ona güvenen bir avuç insan var.” “…Keşke ona sahip olabilseydim. Gerçekten yaptım.”