Austin Reaves, Lakers’ın 1. Maçta Grizzlies karşısında galibiyetini ateşledi

Badem

Member
MEMPHIS, Ten. —

Austin Reaves, Pazar günü, memleketi Arkansas’tan 100 mil kadar uzakta, yedek kulübesinde kutlama yapan takım arkadaşlarıyla göz göze geldiğinde, dördüncü çeyrekte arka arkaya dokuzuncu sayısını atmıştı.

“Ben oyum” diye bağırdı. “Ben oyum.”

Böyle şeyler birden olmaz. Bu anlar, Reaves’in Newark, Ark.’daki aile çiftliğindeki çemberden, Reaves’i açıkça kucaklayan bir oyuncu olan LeBron James ile sahada yapılan tartışmalara kadar, yaşamlar üzerine kuruludur.

2020’de NBA şampiyonluğunu kazanan takımdan geriye kalan tek iki Lakers olan James ve Anthony Davis, dördüncü çeyrekte Reaves ve yedek Rui Hachimura’ya yol verdi ve gecenin yıldızları Lakers’ı 128-112’lik skorla evine taşırken ertelendi. kazanç.

James, “Devam eden bir şey bulduk,” dedi. “Ve bu eski bir deyiştir, ‘Kırılmadıysa düzeltmeyin’.”

Lakers daha sonra, sezon sonrası yıldızların her yerden gelmesi gerektiğini söyleyecekti. Birinci ve ikinci seçenekler, sonunda onlarınkini alacaklar, ancak tüm gözler onlara odaklanmışken, rol oyuncularının parlaması gerekiyor.

Pazar günü Reaves, 23 sayısının 14’ünü dördüncü sırada attı ve dokuzu Memphis’in son rallisini söndürdü. Ve Hachimura, takım arkadaşları onu her bulduğunda yakala ve şut üçlükleri atarak, sezon sonrası 29 sayı ile Lakers’ın en çok sayı rekorunu bir yedekle eşitledi.

Lakers’ın rol oyuncularının büyük maçı, yıldızların iki sakatlığının ilk tur playoff serisini değiştirebilecek gibi göründüğü bir gecede geldi.

İlk yarının sonlarına doğru Davis, sağ kolu cansız bir şekilde sarkıtılarak yedek kulübesine geçmeden önce acı içinde sahaya gitti.

“Tamamen uyuştu,” dedi. “Zayıftı. Kaldıramadım ya da kendim tutamadım. Hareket ettiremedim.”

Lakers’ın şansına, Davis sadece bir acı çekti ve devre arasında kolunu yeniden hissetmeye çalışarak geçirdikten sonra, üçüncü çeyreğin başlangıcı için sahaya döndü.

Ja Morant ve Grizzlies o kadar şanslı olmayabilir.

Lakers forveti Anthony Davis, Pazar günü ilk yarıda Grizzlies forveti Xavier Tillman’a karşı yedi bloke şutundan birini buldu.

(Brandon Dereotu / Associated Press)

Dördüncü turun ortalarında, Morant potaya gitti ve çembere doğru kaydı. Davis devreye girdi, sorumluluğu üstlendi ve Morant, normal sezonun son maçında 7 Nisan’da aldığı bir sakatlık nedeniyle zaten doldurulmuş olan sağ eline kabaca indi.

Morant, doğrudan sahadan çıkıp Memphis soyunma odasına geri dönmeden önce acı içinde kıvrandı ve çığlık attı. İlk röntgenler negatifti, ancak Çarşamba günü 2. Maç için uygunluğu konusunda karamsardı.

Davis, Pazar günü yedi şutu bloke eden ve üç top çalma alan canavar bir savunma oyunu oynadı. Ayrıca 22 sayı ve 12 ribaund ile oynadı. James ayrıca 21 sayı, 11 ribaund, 5 asist, 3 blok ve 2 top çalma ile beş top kaybı hariç, çoğunlukla etkiliydi.

Yine de Lakers’ın yıldızları yerini Reaves ve Hachimura’ya bıraktı.

Davis, “Bence play-off’lar, açıkçası, çocuklar yıldızlara kilitleniyor, ben ve Bron, bizi maçtan nasıl çıkarabileceklerini anlamaya çalışıyoruz,” dedi. “Ama rol oyuncularınızla playoff maçlarını kazanırsınız. Ve bu gece tam olarak böyle oldu.”

Bu noktada, “rol oyuncusu” Reaves’in Lakers için önemini tam olarak karakterize etmeyebilir. Sezonun sonlarında başlangıç dizilişine girdiğinden beri,% 57.1 şut ile 18.3 sayı ortalaması aldı.

Pazar günü, Lakers’ı beşe 0’lık şut başlangıçlarını bir kovayla durdurarak sakinleştirdi. Oyun ilerledikçe, büyük şutlar atmaya devam etti ve günün beşinci üçü için Hachimura’ya para üstü, arkadan bir kuruş içeren mükemmel bir dördüncü çeyrekle sonuçlandı.

Davis, “Austin, Austin’dir,” dedi.

Uzun süredir Reaves’e inanan James, ikinci sınıf guardın ilk playoff maçında iyi performans göstermesine şaşırmadığını söyledi.

James, “Onu yakaladığımızda sahip olduğumuz ilk antrenmandan, onun uzun süre iki yönlü bir oyuncu olmayacağını biliyordum,” dedi. “Sonra birkaç hafta geçti, bir noktada garantili bir kontrat alacağını biliyordum. Sadece biliyorum. Harika basketbol IQ oyuncularını tanıyacak kadar uzun süredir oyunun içindeyim ve oyunuma uyan oyuncu türlerini biliyorum ve Austin’in bu kadar olacağını hemen biliyordum.

NBA’deki en verimli guardlardan biri olarak ortaya çıktı ve play-off’taki ilk maçında Reaves sahadan 13 şutun sekizini yaparken top kaybı olmadan dört asist yaptı.

Reaves, “Ben oyum” anı için “Bu çok fazla duygu,” dedi. “Böyle bir sahnede olmayı hayal ediyorsun. Playofflar. Ve geç ısındım ve eğlendim.

Hachimura’nın Lakers ile yükselişi daha ani oldu.

Austin Reaves, sağ, Lakers takım arkadaşları Rui Hachimura, sol ve D'Angelo Russell ile kutlama yapıyor.

Sağda Austin Reaves, Pazar günü Lakers’ın galibiyetinin ikinci yarısında Lakers takım arkadaşları Rui Hachimura, solda ve D’Angelo Russell ile kutlama yapıyor.

(Justin Ford / Getty Images)

26 Mart’ta, James’in ayağındaki bir tendonu yırttıktan sonraki ilk maçında sağlıklı bir sıyrıktı ve Hachimura sonraki iki maçta sınırlı dakikalar oynadı.

Yine de Rockets’a karşı sergilediği agresif performans, Lakers’ın normal sezondaki son beş maçından dördünde çift haneli goller attığı bir dönemi başlattı. Grizzlies’i 1. Maçtan çıkarmadan önce Lakers’ın play-in galibiyetine 12 sayı daha ekledi.

Hatta ligin en iyi defans oyuncularından biri olan Jarren Jackson Jr.’ın üzerine smaç bastı.

Hachimura, “Sadece, bu takım buraya geldiğimden beri bana gerçekten inanıyorlar,” dedi. Şutlarım ve savunma tarafım, yaptığım her şey. Maçtan önce, koçlar, herkes… bana iyi bir şutör olduğumu söyledikleri için tüm şutları atmam için yeşil ışık yaktılar.”

Playofflar devam ederken, Davis ve James’in doğru oyun olduğunda bir maçı devralması için Lakers’ın kuşkusuz yıldızlarından daha fazlasına ihtiyacı olacak.

Pazar günü gösterdikleri gibi, Lakers’ın yıldızları kazanmak için etraflarında yeterince şey olduğuna güveniyor.

James, “Akıllı adamlarla oynadığınızı ve basketbol IQ’su yüksek adamlara sahip olduğunuzu bildiğiniz zaman, onların takım için doğru oyunu yapacaklarına güvenirsiniz” dedi.

Büyük resimde, bu tek bir galibiyetten daha değerli olabilir.